Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2022

Tajniki dobrego makijażu na każdą okazję. Doradztwo zawodowe może być ciekawe

fot. MB

fot. MB

W ramach lekcji doradztwa zawodowego ósmoklasiści z nakielskiej #"Czwórki" spotkali się z panią, która wprowadziła ich w tajniki perfekcyjnego makijażu.

Kamila Siewierska, absolwentka gimnazjum nr 4 poprowadziła dzisiaj zajęcia z uczniami klasy ósmej, którzy mogli dowiedzieć się na czym polega praca makijażystki, w jaki sposób przygotować naturalny makijaż na co dzień czy wieczorowy np. na bal czy zabawę.

W dzisiejszych czasach nastolatki bardzo często sięgają już po delikatne kosmetyki, które tuszują niedoskonałości skórne, czy też chcąc uwydatnić charakterystyczne cechy wyglądu twarzy. Nie zawsze jednak wiedzą, jak dobrze to zrobić, by nie "przerysować" swojego wyglądu. Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle miało na celu przede wszystkim zapoznanie uczniów z profesją, której pani Kamila jest przedstawicielką w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Spotkanie zorganizowały panie, które na co dzień uczą w tej szkole: Marzena Kozłowska oraz Paulina Kamosińska.

- Makijaż a makijaż to dwie różne sprawy, tak jak kucharz i kucharz czy fryzjer i fryzjer, nie wszyscy w tej profesji są sobie równi. W każdym zawodzie można być artystą, osiągnąć pułap artysty. I te zawody potrzebują takich predyspozycji artystycznych. Kiedy kucharz nie tylko dobrze przygotuje jedzenie, ale też pięknie je przystroi mamy ochotę od razu je skosztować. Jeżeli mówimy o makijażu, to jest to spotkanie w kierunku orientacji zawodowej, żebyście wiedzieli, że oprócz takich ważnych zawodów jak lekarz, prawnik, bardzo istotnym i potrzebnym jest szkoła związana z makijażem. Ten makijaż na co dzień używamy i dobrze jest czasem korzystać z usług profesjonalistki, która przygotuje nas doskonale np. do danej uroczystości. Ważne są także sprawy finansowe, by w życiu być niezależnym, a takie zawody jak dobry kucharz, fryzjer czy pani od makijażu otrzymują satysfakcjonujące wynagrodzenie - do tematyki spotkania wprowadziła młodzież Marzena Kozłowska.

Podczas zajęć uczniowie mogli podziwiać oraz podpatrzeć tajniki przygotowania dobrego dziennego makijażu, który zaprezentowany został na jednej z uczennic. Następnie drugim pokazem był makijaż wieczorowy.

fot. MB

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
POMIDOR MALINOWY
5,99PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)