Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Taneczne sukcesy Aleksandry Kowalskiej. Ponad 13 lat na parkiecie

fot Joanna Kowalska

fot Joanna Kowalska

Ostatnie tygodnie pracowicie spędziła nasza Uczennica klasy 4a Aleksandra Kowalska, której pasją jest taniec.

Jej przygoda na parkiecie trwa już ponad 13 lat, w trakcie których wielokrotnie stawała na podium w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych. Ola kilkukrotnie w swej sportowej karierze udanie brała udział w Mistrzostwach Polski jak i turniejach międzynarodowych. Naszą tancerkę można podziwiać w stylu standardowym, walcu angielskim, wiedeńskim, tangu, foxtrocie i quickstepie. Tańczy również styl latynoamerykański: rumbę sambę, cha-che, jive i paso doble.

W tegoroczny sezon weszła z nowym partnerem i od razu para zdobyła uznanie jury. W ostatnich trzech startach para stawała na podium a my mogliśmy być świadkami ich niezwykłych talentów.

W zawodach OTTS NAKLOVE 2022 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią para zdobyła trzecie miejsce w tańcach latynoamerykańskich a tuż za podium była w tańcach standardowych.

Równie udanie wystartowali w Kujawy Dance CUP 2022 w Osielsku gdzie bezkonkurencyjni okazali się w tańcach latynoamerykańskich a drugie miejsce zajęli w tańcach standardowych.

Ola startowała również w Pucharze Polski FTS Słupsk gdzie wraz z partnerem zajęła drugie miejsce w tańcach latynoamerykańskich.

Gratulujemy sportowych osiągnięć i z uwagą będziemy przyglądać się kolejnym tanecznym zmaganiom naszej uzdolnionej uczennicy.

Material: Marcin Kuliński / ZS. im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)