Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Tego dnia dzieci się nie nudziły. Najmłodsi dostali upominki

fot. pow.

fot. pow.

Jak co roku w listopadzie dzieci z Przedszkola "Donald” wzięły udział w# obchodach "Święta Pluszowego Misia”.

Zabawy rozpoczęły się od uroczystego zaśpiewania „Sto lat” misiowi siedzącemu na tronie. Tego dnia nasi mali milusińscy mieli okazję poznać prawdziwą historię powstania pluszowej zabawki oglądając filmik edukacyjny. Dzieci poznały także różne gatunki niedźwiedzi żyjących na całym świecie, takich jak: niedźwiedź brunatny, polarny, panda czy koala. Przedszkolaki uczestniczyły w szeregu zabaw poświęconych pluszowemu misiowi, takich jak: „Stary niedźwiedź”, ”Jadą, jadą misie”, „Misia A, Misia B” oraz zabaw z chustą animacyjną: ,,Miś na fali”, ,,Złap misia”, „Misie w dole, misie w górze”. Dużo radości sprawił przedszkolakom udział
w konkurencjach sportowych z udziałem pluszowych zabawek. Podczas tej rywalizacji dzieci miały okazję popisać się swoją szybkością i zwinnością wykonując ćwiczenia. Okazało się, iż obie drużyny zasłużyły na miano zwycięzców. Przedszkolaki wykonały także prace plastyczne zatytułowane: „Niedźwiedź w gawrze” oraz „Mój miś”, a także układały puzzle przedstawiające różnego rodzaju pluszowe misie. Nasi mali milusińscy grali także w grę edukacyjną o misiach. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło rozpoznawanie misiów z bajek telewizyjnych. Okazało się, że dobranocki z dawnych lat są doskonale znane naszym przedszkolakom.

Na zakończenie dnia dzieci obejrzały bajkę zatytułowany „Miś Koralgol”, która bardzo przypadła im do gustu. Za wspaniałą postawę i zaangażowanie przedszkolakom przyznano dyplomy, odznaki oraz wręczono słodkie misiowe batoniki.

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Niepubliczne Przedszkole "Donald" w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)