Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Temperatura zgodna z zaleceniami. O jeden stopień mniej

fot. archiwum

fot. archiwum

Dla jednych za zimna, dla innych za ciepła. Mowa o wodzie na nakielskim basenie. Pojawiły się skargi, że woda w basenie# w Nakle jest za zimna. Co ciekawe, kilka miesięcy temu temperatura została obniżona. Powód? Woda była za ciepła!

Do naszej redakcji zgłosiło się kilka osób, które skarżyły się na to, że woda w basenie w pływalni Naquarius w Nakle jest zbyt zimna, a przez to korzystanie z basenu nie jest przyjemne. Zapytaliśmy prezes spółki Nakielski Sport, która zarządza nakielską pływalnią o tę sytuację. Co się okazało? Otóż, temperatura została faktycznie obniżona. – W dniu 8 sierpnia br. temperatura wody w basenie sportowym została obniżona o 1 stopień do temperatury 26,6 stopni Celsjusza. Temperatura wody w naszych nieckach jest zgodna z zaleceniami technologicznymi dla naszego obiektu i uwzględnia przeznaczenie poszczególnych niecek – poinformowała prezes spółki Nakielski Sport Anna Mrozek. Dlaczego podjęto taką decyzję? –  Została ona podjęta w związku z uwagami klientów, że woda w basenie sportowym jest za ciepła, co wpływa negatywnie na komfort pływania. Zmiana spotkała się z zadowoleniem klientów, o czym informowali pracowników pływalni. Dodatkową wartością dodaną podjętej decyzji są niższe koszty zużycia energii cieplnej – wyjaśniła prezes Mrozek. Temperatura została obniżona na stałe, więc bywalcy, którym za zimno będą musieli się do niej przyzwyczaić. Parametry jakości wody na pływalniach określa rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 9 listopada 2015. Woda na nakielskiej pływalni mieści się w określonych wartościach. Optymalna temperatura, szczególnie dla basenów sportowych powinna wynosić między 27 a 28 stopni Celsjusza. Niestety, odczuwanie temperatury to kwestia indywidualna, stąd też narzekania, że woda jest za ciepła albo wręcz przeciwnie, że zbyt zimna.

Źródło:  

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  konserwator, w dniu 06-12-2022 11:55:40 napisał:

  26,6 to nie jest to samo co 27.

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Żółty czepek, w dniu 06-12-2022 12:51:11 napisał:

  I tak ponownie powiadomię Sanepid by komisyjnie sprawdzili temperaturę wody i jej stan.Ma być książkowo.Płacę i wymagam a komfort termiczny i jakość wody to zasrany obowiązek a nie łaska pańska zarządcy basenu.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  ala, w dniu 06-12-2022 14:24:35 napisał:

  dokładnie woda jest za zimna nie da sie tam wytrzymac mamy czekac do lata czy o co chodzi nie zalezy wam na klientach bo ja morsem nie jestem

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Naklo, w dniu 06-12-2022 15:26:37 napisał:

  Ja też przestalam uczęszczać na nakielski basen .jest za zimna woda

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Lady, w dniu 06-12-2022 16:37:48 napisał:

  Na samym basenie też zimno. temperatura w pomieszczeniu też obniżona.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  nakiel, w dniu 06-12-2022 17:42:05 napisał:

  Zawsze można się iść wygrzac potem w saunach, szkoda tylko że nikt nie pilnuje prawidłowego saunowania

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Gajowy, w dniu 06-12-2022 21:11:35 napisał:

  W małym basenie dla dzieci woda zdecydowanie za zimna brrrrr.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  maryśka , w dniu 06-12-2022 21:43:23 napisał:

  Coraz mniejsza dostępność basenu dla klientów indywidualnych i tak odstrasza... Najpierw szkoły, potem szkółki- dzieci wytrzymają zimną wodę !! A dorośli niech się kąpią w domach !!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Plywak, w dniu 06-12-2022 22:08:25 napisał:

  Pani prezes i tak uważa, że liczy się tylko jej zdanie. Taki prywatny kram.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  auto z rej.CB CBY, w dniu 06-12-2022 22:58:08 napisał:

  Macie wspaniały basen, super sauny do wyboru parowa fińska i na podczerwień infra, do tego na jednym bilecie możecie korzystać a nie wszędzie tak jest, w niektórych miastach oddzielnie za saune i oddzielnie za basen,dlatego my z Bydgoszczy chetnie przyjeżdzamy bo jest tanio i nie ma tłoku pzdr.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Długi, w dniu 07-12-2022 07:06:55 napisał:

  A propos saun kolega w Warszawie płaci za same wejście do strefy saun 35zł za godzinę,i to zwykłe miejsce a nie żadne Spa, więc cieszmy się z tego co mamy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Nakielanka, w dniu 07-12-2022 15:37:41 napisał:

  Komu się nie podoba niech nie przychodzi ja chodzę od lat i jestem zadowolona miła obsługa widać że basen jest czysty i zadbany wszystkie atrakcje w cenie biletu jest super.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Kalendarz jednodzielny
26,00PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)