Dziś mamy 15 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2020

To był rok szkolny inny niż wszystkie! Dwójka powitała wakacje!

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Udało się! Zakończyły się zajęcia edukacyjne w roku szkolnym, który zapewne przejdzie #do historii. Warunki pracy w drugim semestrze były nowe i trudne, zaskoczyły wszystkich, którzy mają jakąkolwiek styczność z edukacją. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Dwójki wielokrotnie nerwowo patrzyli w przyszłość, wszystkim udzielał się niepokój. Ale… Udało się! I chociaż momentami nie było łatwo zmierzyć się z trudami edukacji zdalnej, rok szkolny 2019/2020 uczniowie Dwójki kończą sukcesem!

Czas na podsumowanie! Świadectwa odebrało 556 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle.

W grupie uczniów klas 1 – 3 uczyło się 195 dzieci, w starszych klasach (4 – 8) – 361 uczniów.

Świadectwa z wyróżnieniem odebrało 121 uczniów. Najwyższą średnią ocen uzyskała uczennica klasy 6d Magdalena Małycha – 5,92. Serdecznie gratulujemy! Klasą, która uzyskała najwyższą średnią ocen okazała się klasa 5b sportowa – średnia klasy to 4,87 a wychowawcą jest Hanna Pietrasz – Kowalska. W tej klasie aż 17 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Ze swoimi wychowawcami pożegnali się uczniowie klas III, którzy od września uczyć się będą w starszej grupie wiekowej. W tym roku wychowawcami trzech klas III były panie: Iwona Bartoszewicz i Iwona Sobczak, Beata Skulimowska i Lidia Fojutowska oraz Maria Techner.

Piątek był wyjątkowo ważnym dniem dla uczniów klas VIII. W tym roku szkolnym w klasach ósmych uczyło się 77 uczniów, wszyscy ukończyli szkołę. Wychowawcą klasy VIII a była Elżbieta Lewczyk. W tej klasie wręczono dwa świadectwa z wyróżnieniem. W klasie VIII b sportowej wychowawcą był Paweł Krupinski, który wręczył 8 świadectw z wyróżnieniem swoim podopiecznym. Wyjątkowo aktywnym sportowcom zostały wręczone pamiątkowe puchary. Klasą VIII c kierowała Lucyna Żygowska. Przygotowała dla swoich uczniów niezwykle wzruszającą prezentację ze wszystkich lat szkolnych. Wręczyła 9 świadectw z wyróżnieniem. W klasie VIII d wychowawcą była Magdalena Bzdawka, która wręczyła 7 świadectw z wyróżnieniem. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. Obejrzeli też prezentację zdjęć, którą przygotowała dla nich dotychczasowa wychowawczyni Irina Bednarek. Warto podkreślić, że dla Rodziców uczniów wyróżniających się w nauce zostały przygotowane Listy Gratulacyjne.

Szkolne mury opuściło 13 wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas z klas VIII. Otrzymali oni podziękowania za swoją bezinteresowną pracę. Troje z nich: Tymoteusz Sobczak, Maria Olszewska i Julia Oszczęda otrzymali specjalne zaświadczenie wolontariackie za

wzorową, długoletnią i bezinteresowną służbę wolontariusza, wydawaną przez Dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. Wojciecha Przybyłę.

Szkołę opuściły też dwie harcerki z drużyny „Młodzi Ekolodzy” Laura Polaków i Julia Karolewska, które pożegnała phm Beata Patyna.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego podziękowali tym ósmoklasistom, którzy pełnili służbę przy sztandarze szkoły.

W szkole od wielu lat przyznawany jest szczególny tytuł Primus Inter Pares. Może go otrzymać ósmoklasista, który uzyskał najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie. W tym roku szkolnym tytuł Primus Inter Pares otrzymał uczeń klasy VIII b Tymoteusz Sobczak, który wypracował średnią 5,72. Specjalne podziękowanie otrzymali z rąk Dyrektor Anny Maćkowskiej Rodzice Tymoteusza: Iwona i Rafał Sobczak.

Czas na podziękowania! Drodzy Uczniowie – dziękujemy za otwartość, kreatywność i poczucie odpowiedzialności szczególnie w czasie edukacji zdalnej.

Drodzy Rodzice – dziękujemy za ogromne wsparcie i zaangażowanie w edukację swoich dzieci!

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy – dziękujemy za umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości szkolnej, za wsparcie i życzliwość, za to, że możemy na siebie liczyć.

Udało się! Wszystkim Uczniom życzymy słonecznych, bezpiecznych i radosnych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

 

Tekst: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)