Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Trzy siostry, wojna i miłość. Panie omówiły powieść Ałbeny Grabowskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w # Ślesinie poświęcone było powieści Ałbeny Grabowskiej „Rzeki płyną, jak chcą”.

Fabuła została osadzona w czasach I wojny światowej i opisuje realia codziennego życia sióstr: Klary, Róży i Amelii. Panny Terechowiczówny prezentując różne charaktery i odmienne spojrzenie na świat, zmagają się z burzliwymi przeciwnościami losu, jakie niesie ze sobą wojna.

To opowieść o rozterkach i troskach, która wciąga, momentami też wzrusza i zaskakuje. W opinii czytelniczek zakończenie książki było nieco rozczarowujące i niejasne.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 25 października o godz. 14:00, a tematem będzie książka Piotra Oczki „Pocztówka z Mokum. 21 opowieści o Holandii”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Justyna Widawska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)