Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2022

Trzydniowa wycieczka do Kotliny Kłodzkiej. To byly dni pełne wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach od 7. do 10. czerwca 2022 uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 2 byli na # wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej.

Pierwszego dnia, mimo padającego deszczu, zwiedzali urokliwe Kłodzko. Już wtedy ich serca skradł pełen energii, dowcipny, rozśpiewany przewodnik Tadeusz, który towarzyszył im  w górskich wędrówkach. Po zakwaterowaniu i nieodzownym zwiedzeniu pokojów kolegów, uczniowie dokonali krótkiego rekonesansu okolicy.

Nazajutrz, jak przystało na porządnych piechurów, ruszyli na Szczeliniec. Tam cieszyli oko niezapomnianymi widokami. Przeciskanie się przez szczeliny dostarczyło im wiele radości. Nieco zmęczeni ruszyli do Skalnego Miasta w Czechach. Była to prawdziwa uczta dla ducha i wyzwanie dla nóg. Niezwykłe formacje skalne zapewne na długo pozostaną w pamięci uczniów. Przewodnik Tadeusz barwnie opowiadał o tym, co młodzież oglądała. Starał się zarazić wszystkich swoją pasją do gór. Wieczorem na uczniów czekała pierwsza niespodzianka – wyjście na kręgle.
           

Kolejnego dnia młodzi ludzie wraz z opiekunami wchodzili na Górę Igliczną, podziwiali wodospad Wilczki. Masyw Śnieżnika przywitał ich deszczem, pożegnał zaś słońcem. Zmęczeni wrócili do hotelu, aby po obiadokolacji udać się na dyskotekę. To była druga niespodzianka. Po udanej zabawie udali się na zasłużony odpoczynek.

W piątek po śniadaniu, spakowani, wsiedli do autobusu i ruszyli w powrotną podróż. Po drodze zwiedzili słynną kopalnię złota. Zaopatrzeni w pamiątki dotarli do Nakła. Tam już czekali na nich stęsknieni rodzice.

materiał: Wioletta Jasińska, Magdalena Bzdawka, Monika Stachowska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)