Dziś mamy 31 października 2020, sobota, imieniny obchodzą:

12 października 2020

Tydzień Papieski w Dwójce. Zorganizowano konkurs dla uczniów

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w #Nakle nad Notecią, odbył się Tydzień Papieski od 5 – 9 października, który miał przygotować społeczność szkolną na XX Dzień Papieski pod Hasłem „Totus Tuus” i kolejną rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę piotrową.

Celem tego tygodnia było przybliżenie uczniom i uczczenie osoby i działalności św. Jana Pawła II. Do tej inicjatywy, zaproszeni zostali wszyscy nauczyciele, którzy na różne sposoby przekazywali prawdę o wielkim Polaku.

Wspólnymi siłami powstała korelacja międzyprzedmiotowa, której bohaterem został św. JPII. Nauczyciele w bardzo ciekawy sposób przybliżali wychowankom postać tego Wielkiego Polaka:
• Powstały prezentacje w języku angielskim
• Memory – Kolory papieskie w języku niemieckim
• Prace plastyczne pt. „Symbole papieskie”
• Życiorys JP2 w Matematyce
• Twórczość JPII, przesłanie do młodzieży oraz wypowiedzi dotyczące Powstania Warszawskiego (jęz. polski)
• Miejsca najchętniej odwiedzane przez JPII – praca z mapą (geografia)
• Poszanowanie życia wg JPII (biologia)
• Wypowiedzi JPII odnośnie nauki, wychowania i ochrony przyrody (fizyka, chemia)
• JPII jako autorytet, różnica między autorytetem a idolem (WOS)
• JPII a komunizm w Polsce (historia)
• JPII jako przyjaciel dzieci; poszanowanie drugiego człowieka (klasy I-III)
• Lekcje przybliżające osobę i działalność JPII dla Kościoła, biografia, filmy o Papieżu, escape room „Z Wadowic do Watykanu”, ciekawe programy religijne (religia)
• dekoracja okien
• nauka pieśni (muzyka)

Na zakończenie tego tygodnia, chętni uczniowie z klas IV – VIII zostali zaproszeni do Quizu Kahoot o Świętym JPII. Do konkursu przystąpiło 30 uczniów. Liczyła się poprawność i szybkość odpowiedzi. Autorem Quizu był ks. Arkadiusz Napierała, który pytaniami zaskoczył nawet same panie katechetki. Rywalizacja chociaż zdrowa, ale ostra do końca, po 40 pytaniach wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Klaudiusz Sobczak kl. VI b
II miejsce Maja Dobosz kl. IV a
III miejsce Anna Copija kl. VI c

GRATULACJE!!!

W parafii pw. św. Stanisława BM przez cały październik katecheci wraz z dziećmi tworzą Żywy Różaniec. W tym tygodniu w sposób szczególny przez wstawiennictwo Świętego JP II.

Zaplanowane były również rozgrywki sportowe, mecz piłki nożnej, jednakże ze względu na dużą ilość chętnych, zostały przeniesione na następny tydzień. Czekamy na wyniki.

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)