Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2022

Tymoteusz został radnym i parlamentarzystą. Pierwsze posiedzenie już za nim

fot. powierzone

fot. powierzone

Tymoteusz Sobczak z I Liceum Ogólnokształcącego w # Nakle nad Notecią radnym I Kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz parlamentarzystą Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej.

Młodzieżowy Sejmik Województwa jest odpowiednikiem Sejmiku Województwa. Posiada on głos doradczy i opiniotwórczy w sprawach dotyczących młodzieży, którymi zajmuje się Sejmik Województwa. Młodzieżowy Sejmik może również wykazywać własne inicjatywy dotyczące inwestycji oraz wydarzeń na terenie województwa. Zadaniem Sejmiku jest promowanie idei samorządowości oraz działalności młodzieżowej na terenie swoich miast, gmin, czy powiatów. Tymoteusz jest jedną z dwóch osób reprezentujących nasz powiat w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego, który liczy 30 osób. Kadencja radnych jest dwuletnia, a pierwsza sesja odbędzie się 20 czerwca 2022r. Sesje odbywać się będą w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Tymoteusz jest również parlamentarzystą w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest jedną z sześciu osób reprezentujących nasze województwo w parlamencie, który liczy 106 osób. Pierwsze posiedzenie obecnej kadencji Parlamentu Młodych RP odbyło się w dniach 5-6 czerwca br., jednakże posiedzenie było już tylko zwieńczeniem prac trwających przez kilka tygodni. Praca parlamentarzystów rozpoczęła się od pracy w swoich klubach, kole lub samodzielnej pracy w ramach pisania projektów uchwał. Następnie projekty rozpatrywane były na parlamentarnych komisjach i dopiero po niejednokrotnie długotrwałych dyskusjach trafiały pod obrady parlamentu. Każdy parlamentarzysta mógł złożyć swoje poprawki do projektów uchwał. Posiedzenie parlamentu w formie on-line składało się z przemówień przedstawicieli Prezydenta RP, KPRM oraz klubów parlamentarnych. Pod koniec pierwszego dnia obrad rozpoczęło się procedowanie projektów uchwał zakończone dopiero dnia następnego.

Kadencja parlamentarzysty trwa rok, a następne posiedzenie odbywać się będzie w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.
Warto nadmienić, że Tymoteusz w tym roku szkolnym został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu o Senacie RP i zdobył indeks na Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

materiał: Violetta Hejza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 20 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)