Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2020

Uczcili Narodowe Święto Niepodległości mimo zdalnej nauki

fot. Monika Stachowska

fot. Monika Stachowska

We wtorek, 10 listopada, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle, mimo nauki #zdalnej, postanowili uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Najmłodsi uczniowie z klas I - III mieli możliwość przysłania w formie zdjęć różnych sposobów uczczenia tego ważnego dnia. Dzieci miały różne pomysły! Z pomocą swoich rodziców przygotowywały prace plastyczne o symbolach narodowych Polski, odwiedziły nakielski Rynek, pomagały rodzicom wieszać flagi, a nawet upiekły świąteczne ciasteczka. Podczas lekcji on-line pacholęta poznały historię Polski z czasów zaborów, śpiewały piękne pieśni legionistów oraz hymn Polski, recytowały krótkie wiersze oraz oglądały filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne. Wszystkim uczniom - mimo nauki zdalnej - udzieliła się radosna, świąteczna atmosfera.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci, Wychowawcom za zebranie zdjęć, a mieszkańcom Nakła i okolic życzymy radosnego świętowania!

Materiał: Monika Stachowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)