Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2022

Uczniowie Żeglugi w Porcie Lotniczym. Zajęcia praktyczne

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 02.12.2022 r. kolejna już grupa uczniów Technikum nr 2, kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali #w ZSŻŚ, zrealizowała zajęcia praktyczne w poznańskim porcie lotniczym.

Praktyka obejmowała m.in. przejście procesu odprawy biletowo-bagażowej na stanowisku check-in, szczegółowy przebieg kontroli bezpieczeństwa oraz boarding czyli procedurę wejścia pasażerów na pokład samolotu.

Młodzież miała również możliwość poznania stref portu lotniczego, do których zwykle pasażerowie nie mają dostępu, na przykład sortownię bagaży. Bardzo interesującym elementem programu praktyki były zajęcia przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z zakresu postepowania z pasażerem potencjalnie uciążliwym czy bagażem pozostawionym bez opieki.

Uczniowie mieli też możliwość, obsługiwać mobilne urządzenie do wykrywania i neutralizacji ładunków wybuchowych. Pozyskana wiedza z pewnością pozytywnie wpłynie na wyniki egzaminów zawodowych!

Materiał: Michał Swoboda

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)