Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2022

Uczniowie na wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Widoki dostarczyły wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 06 – 10 czerwca 37 uczniów z # Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią (klasy V B, V C, VIII D) udało się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku było pierwszym miejscem na szlaku wędrownym naszej grupy. Szacuje się, że w czasie 700 lat eksploatacji z miejscowych złóż pozyskano 17 ton czystego złota. Następnego dnia zdobyliśmy Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych oraz Błędne Skały. Wspinaczka nie okazała się zbyt trudna, a piękne widoki i poruszanie się w labiryncie dostarczyły nam wielu wrażeń. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć wszystkie formy występujące w jaskiniach krasowych, które zachodziły na przestrzeni setek tysięcy lat  – stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, nacieki grzybkowe, draperie i makarony.

W Skalnym Mieście Adršpach w Czechach czekały na nas skalne formacje o fantazyjnych kształtach, monumentalne ściany, kaniony, wąwozy i labirynty skalnych wież oraz piękne wodospady i szmaragdowe jeziorko. Zwiedziliśmy także miasta uzdrowiskowe - Kudowę Zdrój i Polanicę Zdrój. W drodze powrotnej mieliśmy okazję podziwiać Stare Miasto stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia.

Wyjazd został dofinansowany z budżetu Gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w ramach akcji „Lato 2022”. W trakcie trwania  wycieczki realizowaliśmy zajęcia profilaktyczne.

materiał: Zofia Napierała

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa hal
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)