Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2021

Uczniowie nakielskiego liceum w kolejnym etapie konkursu historycznego

fot. pow.

fot. pow.

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów Krzywoustego zakwalifikowało się do# drugiego etapu 8 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Etap szkolny odbył się 23 listopada 2021 i miał charakter rywalizacji indywidualnej. Przeznaczony był dla uczniów klas III. Polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Najwyższe wyniki osiągnęli: Hubert Olszewski z klasy III pr i Aleksandra Otto z klasy III oa, którzy awansowali do etapu wojewódzkiego. Uczestnicy wykazali się szczegółową wiedzą z zakresu historii najnowszej Polski, a w szczególności lat po II wojnie światowej i okresu PRL oraz działalności opozycji w latach 1970 – 1990. Istotnym wymogiem olimpiady jest znajomość sylwetek działaczy opozycyjnych i roli Solidarności w obaleniu systemu komunistycznego w Polsce. Opiekunem merytorycznym uczniów była Pani Violetta Hejza. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Materiał: Violetta Hejza - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)