Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

04 października 2021

Uczniowie nakielskiej „czwórki” odwiedzili Poznań. Emocji nie zabrakło

fot. pow.

fot. pow.

28.09 br. grupa uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w# Nakle n. Not. odwiedziła Poznań.

Wycieczka do stolicy Wielkopolski był sporą dawką wiedzy dla miłośników przyrody i historii.

W Palmiarni uczestnicy wyjazdu zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi fauny i flory poszczególnych stref klimatycznych Ziemi.

Najwięcej emocji dostarczył jednak uczniom pobyt w Rogalowym Muzeum. Tutaj historia św. Marcina opowiedziana z humorem i w gwarze poznańskiej mieszała się z historią Poznania i charakterystycznym dla miasta słodkim przysmakiem - wypiekanym z okazji 11 listopada Rogalem Świętomarcińskim.

Ostatnie chwile pobytu w Poznaniu uczniowie spędzili w najstarszej części miasta – na Ostrowie Tumskim, gdzie w najstarszej katedrze Polski oraz w interaktywnym muzeum Brama Poznania ICHOT poznali historię początków państwa polskiego i grodu nad Wartą.

Wycieczkę zorganizował p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewa Mróz, Małgorzata Kwaśniewska i Kinga Mrotek.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)