Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

10 września 2022

Uczniowie spotkali się z mundurowymi. Przypomnieli zasady bezpieczeństwa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej w Występie# i przeprowadzili zajęcia profilaktyczne. Policyjnych prelekcji wysłuchały dzieci z klas I-VIII.

Już od pierwszych dni września policjanci powiatu nakielskiego prowadzą w szkołach zajęcia profilaktyczne dla uczniów. Spotkania mają na celu przede wszystkim przypomnieć młodszym dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg, a starszym uzmysłowić, że nieletni ponosi odpowiedzialność za łamanie prawa.

Wczoraj (8.09.22) zajęcia przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Występie. Z uczniami spotkali się dzielnicowi mł. asp. Ewa Kołodziej – Rotkiewicz i mł. asp. Zbigniew Wilczek, policyjna profilaktyk, asp. Zofia Wrzeszcz oraz przewodnik psa, asp. szt. Łukasz Król. Tematyka zajęć dostosowana była do wieku uczniów.

Młodsi, z klas I - III, rozmawiali z dzielnicowymi na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mundurowi przypominali, którą stroną drogi powinien przemieszczać się pieszy, w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnię oraz jak się na niej zachowywać. Przestrzegali, że droga to nie miejsce do zabaw i to pojazdy mają na niej pierwszeństwo przed pieszymi. Mowa była też o elementach odblaskowych i roli, jaką spełniają te świecące elementy.

Uczniowie mieli okazję poznać także asp. szt. Łukasza Króla, który do szkoły przyjechał razem ze swoim czworonożnym podopiecznym. Funkcjonariusz opowiadał o swojej pracy, a korzystając z okazji przypomniał dzieciom, jak należy zachować się w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Młodzież z klas IV – VIII rozmawiała z asp. Zofią Wrzeszcz, która przypomniała im o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzi ludzie ponoszą za łamanie prawa i demoralizację. Mowa była też o cyberprzemocy i niewłaściwym korzystaniu z sieci internetowej oraz o przepisach ruchu drogowego, w szczególności tych, dotyczących rowerzystów i osób przemieszczających się na elektrycznych hulajnogach.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)