Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 września 2021

Uczniowie z Samostrzela rozpoczęli praktyki. Odbywają je w Grecji

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę 5 września 18 uczniów technikum weterynarii z# Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu pod opieką lek. wet. Magdaleny Wyczańskiej –Jabłkowskiej i Małgorzaty Ciechanowskiej wyruszyło, w ramach programu Erasmus+, na dwutygodniowe staże zawodowe w Grecji. Uczestnicy projektu dobrymi wynikami w nauce w pełni zasłużyli na ten atrakcyjny wyjazd. Stażyści musieli odbyć długą, skomplikowaną podróż. Autokarem udali się na lotnisko w Berlinie, by przekonać się, że i ludzie potrafią latać oraz podziwiać ląd z lotu ptaka. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję podróżować takim środkiem transportu, co było ogromnym przeżyciem. Grecja przywitała uczniów piękną pogodą i wspaniałymi widokami. Staże zawodowe odbywają się w drugim co do wielkości mieście tego państwa – Salonikach, po których już pierwszego dnia spacerowali.

W poniedziałek 6 września młodzież uczestniczyła w spotkaniu organizacyjnym z przedstawicielami szkoły Lifelong Learning Centre Ipodomi, która już po raz drugi organizuje staże zawodowe dla uczniów z Samostrzela. Uczestnicy projektu zostali zapoznani z programem stażu, a także z procedurami bezpieczeństwa związanymi z pandemią koronawirusa. Ponadto przedstawiono im zarys historii i kultury Salonik. Kuchnia grecka oraz ilość serwowanych dań pozytywnie zaskakuje wszystkich. Oznacza to jednak, że limit wagowy bagaży nie martwi tak, jak utrzymanie sylwetki sprzed wyjazdu.

Kolejnego dnia młodzież wybrała się na praktyki do ekologicznej farmy. Uczniowie byli pod wrażeniem metod wykorzystywanych przy produkcji mięsa i mleka. Dzień zakończył się miłym pobytem na plaży.

Materiał: Weronika Marciniak, Weronika Redmann, Julia Zjawińska

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)