Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 stycznia 2022

Umiera serce, wciąż żyje nadzieja... Na ratunek Emilce!

fot. pow.

fot. pow.

Emilka to dwuletnia dziewczynka z krytyczną wadą serca pod# postacią wspólnego kanału przedsionkowo-komorowego, sinicę, nadciśnienie płucne i Zespół Downa.

W Polsce nie ma dla niej ratunku. Nikt w kraju nie podejmie się operacji. Dziecko zostało skierowane pod opiekę domowego hospicjum.

Jedyna nadzieja w klinice w Bostonie, któa chce operować i czeka na Emilkę.

Na przeszkodzie stoją pieniądze, a czas gra na niekorzyść.

Lekarze zaznaczyli jasno.. TO może zdarzyć się w każdej chwili. TO, czyli śmierć.

Wszyscy drżymy ze strachu o życie małej Emilki. Dziewczynka sinieje nawet w czasie najprostszych codziennych czynności.

Serduszko nie daje rady, a śmiertelna wada serca pod postacią wspólnego kanału przedsionkowo-komorowego nie pozawla na normalne funkcjonowanie. 

Gdyby tego było mało, Emilka cierpi na niebezpieczne nadciśnienie płucne. Mała, krucha dziewczynka tak bardzo doświadczona przez los. 

Krytyczna wada serca, sinica i nadciśnienie płucne to choroby, które postepują w zastraszającym tempie. Tylko Klinika w Bostonie jest w stanie uratować życie Emilki. Wyceniono je na prawie 1,5mln zł. Toczy się walka na śmierć i życie. Cała rodzina błaga o pomoc. 

Ratunek jest na wyciagnięcie ręki, ale potrzeba środków. Potrzeba masowych udostepnień i wpłat (nawet najdrobniejszych)
Nie dopuśćmy do tragedii. Prosimy o wsparcie. 

Link do zbiórki. 

Ratujemy serce Emilki Rybarczyk

Materiał: Magdalena Buritta - opiekun zbiórek celowych/red.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  :-(, w dniu 13-01-2022 16:44:06 napisał:

  Przekazałbym 1% z podatku ale jeśli dobrze kojarzę to przez nowy ład już tego zrobić nie można...

  odpowiedz

  • -6 (8)

  Autorka postu, w dniu 14-01-2022 15:10:31 napisał:

  Szczerze życzę bardzo dużo zdrowia ale rodzice już nie najmłodsi, szczególnie Tato, więc ryzyko poczęcia dziecka chorego wzrasta. Gdzie wobec tego świadomość lub badania na poziom hormonów, zanim dojdzie do poczęcia? Wtedy niestety choroby, wady genetyczne . Zdrowia dla małej wojowniczki

  odpowiedz

  • 0 (6)

  olek kol. owsika, w dniu 14-01-2022 15:13:17 napisał:

  Świetna okazja aby sprawdzić Owsiaka! Ciekawe czy będzie uchwytny kiedy chodzi o to by coś dać, czy jak zwykle będzie nieuchwytny i głuchy. Może w końcu ludzie się zastanowią zanim mu coś dadzą!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)