Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 maja 2022

Uroczyste nabożeństwo w Występie. Dzieci przyjęły Ciało Chrystusa

fot. SL

fot. SL

Kolejne dzieci przystąpiły do# sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. W tym szczególnym dniu byliśmy w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Występie.

Przez ograniczenia pandemiczne w ostatnich latach uroczystości komunijne miały inny wymiar. Organizowane one były w mniejszych grupach, a osoby, które uczestniczyły we mszach świętych, musiały pamiętać m.in. o zakrywaniu nosa i ust. W tym roku nie ma już żadnych przeszkód, aby przygotowywać tradycyjne uroczystości w świątyniach wypełnionych po brzegi wiernymi.

W sobotę, 14 maja dzieci, którzy należą do parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Występie uczestniczyły we mszy świętej, podczas której przyjęły do serc Ciało Chrystusa.

W tej ważnej chwili dzieciom towarzyszyli najbliżsi.

Oceń artykuł: 69 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki urodzinowe
39,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Schab b/k
14,44PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)