Dziś mamy 25 lipca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Uroczyste otwarcie sali sensorycznej. Goście przecięli wstęgę

fot. pow.

fot. pow.

W ostatnich dniach w Przedszkolu w Występie odbyło się# uroczyste otwarcie sali sensorycznej.

,,Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle" - tą złotą myślą Marii Montessori, pani Iwona Szopińska - dyrektor ZSP w Występie rozpoczęła swoje przywitanie zaproszonych gości- dyrektor ZOOR panią Annę Biniakowską, sołtys wsi panią Ewę Hoppe-Kowalską oraz rodziców i dzieci. Opowiedziała również o przebiegu remontu, który trwał prawie dwa miesiące. Czerwoną wstęgę przecinała pani Beata Tomaszewska z synem Jędrkiem, którzy przekazali znaczną sumę na powstanie sali sensorycznej. Pani dyrektor wyróżniła pana Jacka Cistowskiego oraz pana Adama Kosackiego, którzy w swoim wolnym czasie wyremontowali dwa pomieszczenia na piętrze przedszkola, łazienkę oraz wsparli tę inicjatywę finansowo. Podziękowała także pani Ewie Gołębiewskiej i Dawidowi Pubanc, którzy ufundowali i zamontowali nową toaletę. Podziękowania trafiły również do wszystkich rodziców, którzy dołożyli swoją cegiełkę i ,,zbudowali" oraz w dużym stopniu wyposażyli salę, w której mogą odbywać się zajęcia specjalistyczne. Wszyscy otrzymali pamiątkowe drewniane sowy, które zostały wykonane przez zaprzyjaźnionego rzeźbiarza pana Stefana Gajka oraz zawieszki. Pani dyrektor podziękowała pani Kamili Malikowskiej za realizację pomysłu i wielkie zaangażowanie w stworzenie miejsca przyjaznego naszym przedszkolakom. Słowa podziękowania trafiły też do pani Izabeli Kubackiej za piękne ozdobienie ścian i wykonanie wielu pomocy dydaktycznych.

Cieszymy się, że nasza placówka może zawsze liczyć na wspaniałych rodziców, którzy są przyjaciółmi naszego przedszkola. Dziękujemy także panu Krzysztofowi Małkowi z firmy Mał-Spaw, który ufundował materiały potrzebne do wykonania remontu oraz panu Jackowi Tomyślakowi, który pomógł nam w stworzeniu pomocy sensorycznych. Dzięki dobrym sercom powstała sala, w której możemy prowadzić zajęcia z elementami Integracji Sensorycznej. Podczas tych zabaw i ćwiczeń dzieci mogą poprawić funkcjonowanie emocjonalne, uwagę i koncentrację, zdolności wzrokowe i słuchowe, sprawność w zakresie dużej i małej motoryki, samoświadomość i samoocenę. Stworzono również stanowisko do terapii logopedycznej oraz do zajęć rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania. Dzieci uwielbiają spędzać czas w nowej sali oraz bawić się i ćwiczyć przy aranżowanych przez nauczycielki stanowiskach. Cieszymy się, że udało nam się stworzyć przestrzeń, w której dzieci mogą wyrównać swoje szanse na dalszy harmonijny rozwój.

Materiał: Kamila Malikowska ZSP Występ

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Położna radzi. Ból porodowy i metody jego łagodzenia

Kobiety w czasie porodu doświadczają bólu o różnym# stopniu nasilenia, maja również możliwość skorzystania z wielu sposobów radzenia sobie z bólem i jego łagodzenia. Ból odczuwany w czasie porodu nie jest sygnałem o tym, że organizm rodzącej funkcjonuje nieprawidłowo, a wręcz przeciwnie, skurcze macicy powodujące ból doprowadzają w efekcie do radosnego finału, którym jest poród i spotkanie z nowo narodzonym dzieckiem. Hormony, które wydzielają się w trakcie porodu sprawiają, że w dużym stopniu rodząca zapomina o tym co działo się w trakcie porodu. Jakie są metody łagodzenia bólu radzi położna Joanna Kucharska, ambasadorka kampanii „Położna na Medal”.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)