Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Uroczyste otwarcie sali sensorycznej. Goście przecięli wstęgę

fot. pow.

fot. pow.

W ostatnich dniach w Przedszkolu w Występie odbyło się# uroczyste otwarcie sali sensorycznej.

,,Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle" - tą złotą myślą Marii Montessori, pani Iwona Szopińska - dyrektor ZSP w Występie rozpoczęła swoje przywitanie zaproszonych gości- dyrektor ZOOR panią Annę Biniakowską, sołtys wsi panią Ewę Hoppe-Kowalską oraz rodziców i dzieci. Opowiedziała również o przebiegu remontu, który trwał prawie dwa miesiące. Czerwoną wstęgę przecinała pani Beata Tomaszewska z synem Jędrkiem, którzy przekazali znaczną sumę na powstanie sali sensorycznej. Pani dyrektor wyróżniła pana Jacka Cistowskiego oraz pana Adama Kosackiego, którzy w swoim wolnym czasie wyremontowali dwa pomieszczenia na piętrze przedszkola, łazienkę oraz wsparli tę inicjatywę finansowo. Podziękowała także pani Ewie Gołębiewskiej i Dawidowi Pubanc, którzy ufundowali i zamontowali nową toaletę. Podziękowania trafiły również do wszystkich rodziców, którzy dołożyli swoją cegiełkę i ,,zbudowali" oraz w dużym stopniu wyposażyli salę, w której mogą odbywać się zajęcia specjalistyczne. Wszyscy otrzymali pamiątkowe drewniane sowy, które zostały wykonane przez zaprzyjaźnionego rzeźbiarza pana Stefana Gajka oraz zawieszki. Pani dyrektor podziękowała pani Kamili Malikowskiej za realizację pomysłu i wielkie zaangażowanie w stworzenie miejsca przyjaznego naszym przedszkolakom. Słowa podziękowania trafiły też do pani Izabeli Kubackiej za piękne ozdobienie ścian i wykonanie wielu pomocy dydaktycznych.

Cieszymy się, że nasza placówka może zawsze liczyć na wspaniałych rodziców, którzy są przyjaciółmi naszego przedszkola. Dziękujemy także panu Krzysztofowi Małkowi z firmy Mał-Spaw, który ufundował materiały potrzebne do wykonania remontu oraz panu Jackowi Tomyślakowi, który pomógł nam w stworzeniu pomocy sensorycznych. Dzięki dobrym sercom powstała sala, w której możemy prowadzić zajęcia z elementami Integracji Sensorycznej. Podczas tych zabaw i ćwiczeń dzieci mogą poprawić funkcjonowanie emocjonalne, uwagę i koncentrację, zdolności wzrokowe i słuchowe, sprawność w zakresie dużej i małej motoryki, samoświadomość i samoocenę. Stworzono również stanowisko do terapii logopedycznej oraz do zajęć rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania. Dzieci uwielbiają spędzać czas w nowej sali oraz bawić się i ćwiczyć przy aranżowanych przez nauczycielki stanowiskach. Cieszymy się, że udało nam się stworzyć przestrzeń, w której dzieci mogą wyrównać swoje szanse na dalszy harmonijny rozwój.

Materiał: Kamila Malikowska ZSP Występ

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)