Dziś mamy 25 lipca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

01 lipca 2021

Uroczyste pożegnanie przedszkolaków. Były wiersze, piosenki oraz tańce

fot. pow.

fot. pow.

Punktem kulminacyjnym ostatnich dni w Donaldzie było# uroczyste pożegnanie przedszkola przez dzieci z grupy „0”. Impreza odbyła się 23 czerwca br. w sali imprez POLAM.

6-latki pod kierunkiem swoich pań Aliny Romańskiej-Nelka oraz Magdaleny Burchardt przygotowały ciekawy program artystyczny, w którym przedstawiły program artystyczny pt. „Wakacyjny bagaż”. Były wiersze, piosenki oraz tańce z różnych stron świata jak „Taniec z płachtą” do utworu Toccaty J. S. Bacha, czy Polka „ Dziadek”. Dzieci wykazały się również umiejętnościami muzycznymi. Wykonały piękną instrumentację do utworu Jerzego Bizeta „Marsz Torreadora”. W ten sposób chciały podziękować wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie i nauczanie. Pierwszą część uroczystości zakończył Polonez Króla Jana Kazimierza, który na wszystkich zebranych wywarł ogromne wrażenie, nadając tym samym uroczystości bardzo podniosły charakter. Po części artystycznej Pani Dyrektor pożegnała starszaków oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola i upominki w postaci książek, plecaków, śniadaniówek oraz pamiątkowych zdjęć. Później były podziękowania skierowane w stronę dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników przedszkola. Całą uroczystość zaproszeni goście mogli oglądać przy poczęstunku przygotowanym przez Panią Dyrektor oraz Rodziców, którzy zadbali o pyszne ciasta, tort, lody, owoce, kawę i napoje. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa. Czas upłynął na miłych wspomnieniach i ciężko było się rozstać z miłymi paniami. Całe grono pedagogiczne Przedszkola DONALD serdecznie dziękuje rodzicom 6-latków za wspaniałą współpracę oraz okazaną wdzięczność , a starszakom życzymy : „ wszystkiego najlepszego na nowej drodze obowiązków szkolnych”.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 48 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Położna radzi. Ból porodowy i metody jego łagodzenia

Kobiety w czasie porodu doświadczają bólu o różnym# stopniu nasilenia, maja również możliwość skorzystania z wielu sposobów radzenia sobie z bólem i jego łagodzenia. Ból odczuwany w czasie porodu nie jest sygnałem o tym, że organizm rodzącej funkcjonuje nieprawidłowo, a wręcz przeciwnie, skurcze macicy powodujące ból doprowadzają w efekcie do radosnego finału, którym jest poród i spotkanie z nowo narodzonym dzieckiem. Hormony, które wydzielają się w trakcie porodu sprawiają, że w dużym stopniu rodząca zapomina o tym co działo się w trakcie porodu. Jakie są metody łagodzenia bólu radzi położna Joanna Kucharska, ambasadorka kampanii „Położna na Medal”.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)