Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

01 lipca 2021

Uroczyste pożegnanie przedszkolaków. Były wiersze, piosenki oraz tańce

fot. pow.

fot. pow.

Punktem kulminacyjnym ostatnich dni w Donaldzie było# uroczyste pożegnanie przedszkola przez dzieci z grupy „0”. Impreza odbyła się 23 czerwca br. w sali imprez POLAM.

6-latki pod kierunkiem swoich pań Aliny Romańskiej-Nelka oraz Magdaleny Burchardt przygotowały ciekawy program artystyczny, w którym przedstawiły program artystyczny pt. „Wakacyjny bagaż”. Były wiersze, piosenki oraz tańce z różnych stron świata jak „Taniec z płachtą” do utworu Toccaty J. S. Bacha, czy Polka „ Dziadek”. Dzieci wykazały się również umiejętnościami muzycznymi. Wykonały piękną instrumentację do utworu Jerzego Bizeta „Marsz Torreadora”. W ten sposób chciały podziękować wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie i nauczanie. Pierwszą część uroczystości zakończył Polonez Króla Jana Kazimierza, który na wszystkich zebranych wywarł ogromne wrażenie, nadając tym samym uroczystości bardzo podniosły charakter. Po części artystycznej Pani Dyrektor pożegnała starszaków oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola i upominki w postaci książek, plecaków, śniadaniówek oraz pamiątkowych zdjęć. Później były podziękowania skierowane w stronę dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników przedszkola. Całą uroczystość zaproszeni goście mogli oglądać przy poczęstunku przygotowanym przez Panią Dyrektor oraz Rodziców, którzy zadbali o pyszne ciasta, tort, lody, owoce, kawę i napoje. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa. Czas upłynął na miłych wspomnieniach i ciężko było się rozstać z miłymi paniami. Całe grono pedagogiczne Przedszkola DONALD serdecznie dziękuje rodzicom 6-latków za wspaniałą współpracę oraz okazaną wdzięczność , a starszakom życzymy : „ wszystkiego najlepszego na nowej drodze obowiązków szkolnych”.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 48 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)