Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2023

Uroczyste złożenie kwiatów. 4. rocznica śmierci premiera Jana Olszewskiego

fot. MRiPS

fot. MRiPS

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg złożyła wieniec przed pomnikiem Jana Olszewskiego w 4. rocznicę# jego śmierci. Pamięć Olszewskiego uczcił również premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i członkowie Rady Ministrów, w tym wiceminister rodziny Paweł Wdówik.

We wtorek członkowie Rady Ministrów złożyli wieńce przed pomnikiem Jana Olszewskiego przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Pamięć zmarłego przed 4 laty premiera uczciła również minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wcześniej obyło się uroczyste złożenie kwiatów przed grobem Jana Olszewskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot złożył w kwiaty imieniu Andrzeja Dudy. W imieniu minister Marleny Maląg kwiaty na grobie śp. premiera złożył wiceminister, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik.

W uroczystości wzięli udział także m.in. parlamentarzyści oraz szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Jan Olszewski urodził się 20 sierpnia 1930 r. w Warszawie. Był harcerzem Szarych Szeregów oraz uczestnikiem Powstania Warszawskiego. W okresie PRL był obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych. Uczestniczył w zakładaniu Komitetu Obrony Robotników, a następnie Solidarności. Był uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu.

Od grudnia 1991 r. do czerwca 1992 r. pełnił urząd Premiera Rządu RP, w pierwszym po wojnie Sejmie wybranym w całkowicie wolnych wyborach. W latach 2006-10 Jan Olszewski pełnił funkcję doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 r. został odznaczony Orderem Orła Białego.

Materiał: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (16)

  Miś, w dniu 07-02-2023 21:31:15 napisał:

  No i-? Co ma z nim wspólnego Nakło-? Niech mu się spoczywa i tyle w temacie.Na ołtarze chcecie go wynieść czy co-?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (7)

  J2, w dniu 08-02-2023 09:49:47 napisał:

  No proszę kto za nasze pieniądze się sponsoruje pewnie Pani Marlena chce wystartować w wyborach z naszych stron o w Wielkopolsce nie ma szans nie z nami te numery sznowna Pani

  odpowiedz

  • 2 (2)

  przyjaciel psów, w dniu 08-02-2023 10:22:22 napisał:

  brawo za natychmiastową reakcję nie leży usuwamy.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Historyk, w dniu 08-02-2023 11:43:49 napisał:

  Dobrze że jest pamięć,a dlaczego pod artykułem Delegacje pod pomnikiem Powstańców. Rocznica bitwy o Paterek nie można dodać komentarza,to też bardzo ważne wydarzenie

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Roman, w dniu 08-02-2023 12:05:22 napisał:

  Jeden z najbardziej prawych polityków.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Obserwator z pisowskiego bagna, w dniu 08-02-2023 14:31:08 napisał:

  niestety , kiedy został premierem był niemiłosiernie wykorzystywany przez różne szumowiny polityczne w rodzaju macierewicza, kurduplów z Żoliborza, naimskiego, itp

  odpowiedz

  • -1 (3)

  kalert, w dniu 08-02-2023 15:56:54 napisał:

  Miał ksywę ROPUCH,co mnie to obchodzi.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotobraz 30x40
52,00PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)