Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

20 maja 2022

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Są powody do radości!

fot. MM

fot. MM

20 maja na placu przy jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży# Pożarnej w Szubinie zorganizowano apel z okazji Dnia Strażaka. Była to idealna okazja do wręczenia odznaczeń oraz awansów poszczególnym strażakom, jak i również do przekazania wozów strażackich oraz otwarcia zupełnie nowego obiektu.

Apel tradycyjnie już rozpoczął się od wzniesienia flagi państwowej przez poczet flagowy oraz wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Na placu oprócz licznie zgromadzonych strażaków, nie zabrakło także gości specjalnych, których powitał komendant powiatowy PSP w Nakle st. bryg. Sławomir Murawski. W obchodach uczestniczyli tym samym poseł na Sejm RP Ewa Kozanecka, wicewojewoda kujawsko-pomorski Radosław Kempiński, zastępca kujawsko-pomorskiego wojewódzkiego komendanta PSP st. bryg. Robert Wiśniewski, przewodniczący rady powiatu nakielskiego Zbigniew Sabaciński, starosta nakielski Tadeusz Sobol, burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, burmistrz Kcyni Marek Szaruga, zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik, wójt Sadek Dariusz Gryniewicz, kapelan strażaków województwa kujawsko–pomorskiego ks. Mariusz Stasiak, kapelan strażaków powiatu nakielskiego ks. Roman Michalski, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli ks. Jacek Pawelczyk, byli komendanci powiatowi PSP w Nakle oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych z terenu powiatu nakielskiego.

Strażacy zostali odznaczeni

Po krótkim przemówieniu bryg. Sławomira Murawskiego, rozpoczął się kolejny punkt uroczystości. Mowa tu rzecz jasna o odznaczeniach, które tego dnia trafiły w ręce strażaków. Warto nadmienić, że dzień wcześniej, 19 maja podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Wąbrzeźnie, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej st. bryg. Sławomira Murawskiego.

Z kolei w piątek, 20 maja wręczono następujące odznaczenia poszczególnym strażakom:

Złota Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej: asp. sz. Jerzy Bejmowicz.
Srebrna Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej: asp. Piotr Banaszak, ogn. Łukasz Franków oraz asp. szt. Wojciech Kruk.
Brązowa Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej: ogn. Łukasz Cyganek, ogn. Piotr Kamiński, ogn. Damian Mantych oraz ogn. Tomasz Umiński.
Odznaka honorowa „Za Zasługi dla ochrony zdrowia”: st. str. Szymon Ossowski.
Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: mł. asp. Katarzyna Krzoska, mł. ogn. Mateusz Kaczmarek oraz mł. ogn. Marcin Wolski.
Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: sekc. Jakub Kaczmarek oraz mł. ogn. Marcel Nadolny.
Nagrody Kujawsko–Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego: kpt. Radosław Biłyk, st. ogn. Adam Gawron oraz mł. ogn. Marcin Wolski.

Przyznano awanse

Oprócz odznaczeń, strażacy otrzymali również awanse. Tutaj także warto wspomnieć, że podczas uroczystości wojewódzkich MSWiA nadał komendantowi powiatowemu PSP w Nakle Sławomirowi Murawskiemu stopień starszy brygadier. Ponadto 6 maja w Warszawie na pierwszy stopień oficerski (młodszy kapitan) mianowali zostali Mateusz Czarnecki oraz Szymon Woźniak. Natomiast 20 maja awanse zyskali następujący strażacy:

Stopień Młodszy Brygadier – Paweł Przybylski.
Stopień Kapitan – Krzysztof Liszka.
Starszy Aspirant – Mateusz Kotyński.
Stopień Starszy Ogniomistrz – Damian Tomaszewski.
Stopień Ogniomistrz – Paweł Krzeszewski, Łukasz Cyganek, Mariusz Kapica oraz Marcin Moraczewski.
Stopień Młodszy Ogniomistrz – Marcel Nadolny.

Nowe wozy dla JRG Szubin i OSP Górki Zagajne

Kolejną częścią uroczystości okazało się przekazanie pojazdów pożarniczych dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych. Do Szubina trafił samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA–5/32 na podwoziu Scania o wartości niespełna 1 mln 170 tys. zł, który został zakupiony z pieniędzy pochodzących z Komendy Wojewódzkich PSP w Toruniu (prawie 870 tys. zł), samorządu powiatu nakielskiego (200 tys. zł) oraz samorządu gminy Kcynia (110 tys. zł). Z kolei jednostka OSP Górki Zagajne zyskała samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA–5/40 (2005 r.), użytkowany dotychczas przez JRG w Szubinie. Poświęcenia pojazdów dokonali biorący udział w apelu kapłani

Obiekt magazynowo-garażowy oficjalnie otwarty!

Księża poświęcili również nowy magazyn JRG w Szubinie, a właściwie budynek magazynowo-garażowy Krajowej Bazy Sprzętu Specjalistycznego „KOPERNIK” w Toruniu Podbaza w Szubinie. Obiekt ten ma pow. 800 m kw. Do jego powstania znacząco przyczyniło się wsparcie finansowe pochodzące ze Skarbu Państwa oraz samorządu gminy Szubin. Całkowity koszt inwestycji wyniósł niespełna 2 mln zł, a za jej realizację odpowiadała firma GIRDER z siedzibą w Włocławku.

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Szczupły , w dniu 20-05-2022 16:31:39 napisał:

  Co nie jedni musieliby zrzucić brzuchy , Panowie jak to wyglada !

  odpowiedz

  • 1 (1)

  inny, w dniu 20-05-2022 21:10:18 napisał:

  Strażacka żenada, z pierwszym na czele, paluszek prosto i heja po trupach do felu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Putin huj, w dniu 21-05-2022 03:27:02 napisał:

  Towarzysze skromnie wspominają że to Pisioki załatwiły kaskę z tą " małpą w czerwonym" na czele. Laurki wręczone a układ dalej działa!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Sąsiad z za miedzy., w dniu 21-05-2022 09:54:14 napisał:

  Wszystkiego najlepszego dla Strażaków z JRG Szubin oraz pozostałych Druchów.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Obserwator, w dniu 22-05-2022 15:04:47 napisał:

  W sobotę odbyło się uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Żurawi, garstka strażaków , brak orkiestry , zagubiony Burmistrz, wyglada to strasznie i biednie, kiedyś były uroczystości a teraz wyglada to beznadziejnie . Panie Prezesie , Komendancie OSP , Burmistrzu wasza inicjatywa i organizacja wygląda strasznie i smutno !!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)