Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2022

W Nakle brakuje miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych?

fot. archiwum

fot. archiwum

Otrzymaliśmy wiadomość od naszego czytelnika. W swojej wypowiedzi poruszył# temat miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Treść nadesłanego listu publikujemy poniżej.

Chciałbym poruszyć problemem osób niepełnosprawnych i działaniami (a raczej ich brakiem) naszej gminy w tym zakresie. Po szumnie ogłoszonej i wprowadzonej rewolucji ruchu drogowego w naszym mieście utworzone zostały dodatkowe miejsca parkingowe m.in. na ul. Bydgoskiej. Przepisy jasno regulują obowiązek tworzenia miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Nasi włodarze tak zapędzili się w tworzeniu płatnych miejsc parkingowych, że o tym zapomnieli. Na każde 6-15 miejsc parkingowych musi powstać co najmniej 1 miejsce dla osób niepełnosprawnych. Jeśli liczba miejsc parkingowych mieści się w przedziale 16-40 muszą to być co najmniej 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Ile takich miejsc jest na ulicy Bydgoskiej? A może nasi włodarze, którzy utworzyli miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych w sławetnym \"P&R\" (Park & Ride lub inaczej Pazerność & Rozrzutność) uważają, że osoba niepełnosprawna zaparkuje tam auto i dojdzie sobie do np. apteki przy ul. Bydgoskiej, a potem wróci na \"P&R\"? Spacerkiem? 2km? Pod górkę? Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu posłużyło tylko i wyłącznie wąskiej grupce ludzi. Na pewno nie są w niej osoby niepełnosprawne. My naprawdę mamy problemy z poruszaniem się i parkowaniem, więc nie zapominajcie o nas.

Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 23 51

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (25) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (35)

  Baśka Kwarc, w dniu 12-01-2022 16:23:48 napisał:

  Z tego co widzę,to nadal jeszcze wszystko jest w powijakach.Zimą są złe warunki pogodowe żeby malować na jezdni.Zresztą nie widzę braku miejsc parkingowych ,na ul.Dąbrowskiego 2 miejsca są napewno,na parkingu przy ul.Powstańców są,przy ul.Hallera,na parkingu przy ul l.Poznańskiej,. Zresztą n as ul.Bydgiskiej nie ma obecnie problemu z parkowaniem,jak to było kiedyś.Nie przesadzamy czasem?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 11 (21)

  Peowczyk haha, w dniu 12-01-2022 16:54:20 napisał:

  W nakle jak coś robią to od dupy strony. Wiadomo kto trzyma z pisem ma niewiele w głowie, jak nie pusto. I to są efekty

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (9)

  nakielanin, w dniu 12-01-2022 16:54:46 napisał:

  Wiadomo coś co z nadbrzezem noteci?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (24)

  Bajer full, w dniu 12-01-2022 18:55:17 napisał:

  Teraz jest tyle miejsc parkingowych, że starczy dla każdego. Jest w czym wybrać..... Przed tem praktycznie nie było i nikt nie marudził

  odpowiedz

  • -8 (14)

  Inwalida, w dniu 12-01-2022 19:22:19 napisał:

  A ja mam pytanie, czy wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych na parkingu w Nakle są płatne?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (16)

  Słup , w dniu 12-01-2022 20:32:27 napisał:

  Oj tam oj tam

  odpowiedz

  • 11 (15)

  Maxxi, w dniu 13-01-2022 00:50:58 napisał:

  A skąd nagle tyle aut na tych miejscach. jak nie było parkingów to gdzie te auta były? A teraz nie chce się do garażyku?

  odpowiedz

  • 7 (17)

  Roszczeniowiec nakielski, w dniu 13-01-2022 01:39:45 napisał:

  Jeszcze gwiazdkę z nieba proszę.

  odpowiedz

  • 11 (11)

  Trzeźwo myślący , w dniu 13-01-2022 06:53:36 napisał:

  Sporo wolnego miejsca na parkingu przy nowej jest.Inwalida może zaparkować i iść na rynek 1km o kulach. Brawo władza w Nakle.

  odpowiedz

  • 2 (14)

  Nakkkklo, w dniu 13-01-2022 06:57:30 napisał:

  Brak miejsc darmowych złodzieje nakielskie

  odpowiedz

  • 3 (13)

  błoński, w dniu 13-01-2022 07:32:55 napisał:

  Burmistrz zrobił ze swoich kolesi dwóch zastępców i musi zbierać dla nich na wypłatę.

  odpowiedz

  • 3 (23)

  pol70, w dniu 13-01-2022 07:47:27 napisał:

  Na miejsce dla niepełnosprawnych podjeżdża ładne autko, z autka wychodzi elegancki pan i szybko udaje sie do sklepu. Idzie bardzo sprężystym krokiem dość szybko. Ja niedowierzając idę zobaczyć czy jest faktycznie niepełnosprawny i ma włożoną plakietkę? Ma plakietkę i taki z niego niepełnosprawny jakie ma znajomości. Osobiście znam kilku takich co mają takie uprawnienia, którzy sami mówią, że laskę to biorę jak idę na komisję. A znam człowieka, z grupą inwalidzką, który jest po ciężkim wypadku samochodowym, który chciał zrobić uprawnienia na miejsce dla niepełnosprawnych w nakielskim ośrodku i został niemal wyśmiany przez p. doktor tam urzędującą, że nic mu się nie należy, że nawet zasiłek jaki pobiera za 45 % trwałego inwalidztwa mu się nie należy. Taka jest rzeczywistość, jak dasz w łapę masz wszystko.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (5)

  pol70, w dniu 13-01-2022 17:09:05 napisał:

  W Nakle najbardziej brakuje ludzi z rozumem, brakuje prawdziwych Polaków. Jak może być dobrze kiedy większość daje się ogłupiać niemieckiej propagandzie z tvn, onetu, czy polsatu, olewając telewizją polską, która nadaje dla Polaków!

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Mieszkaniec, w dniu 13-01-2022 17:55:46 napisał:

  Robiąc parkingi pomyśleli tylko jak kasę zgarnac a o niepełnosprawnych i o smogu już zapomnieli niech zobaczą ile od tych aut które są odpalanie teraz w zimie jak zanieczyszczane powietrze brawo dla tych co to wymyślili medal muszą dostać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Obserwator, w dniu 14-01-2022 18:24:10 napisał:

  Na oś.Łokietka przy bloku nr.12 parkuje osoba na miejscu dla niepełnosprawnych i uważa ,że jest to jej miejsce prywatne. A jak ktoś inny niepełnosprawny zaparkuje to robi wielkie hallo.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  r-ek, w dniu 15-01-2022 11:36:47 napisał:

  Brak miejsc dla niepełnosprawnych? a dlatego,że te miejsca są bezpłatne a burmistrzowi chodzi o kasę a nie dbanie o niepełnosprawnych chyba,że Schrajber będzie spełnial warunki

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Sal, w dniu 01-02-2022 22:53:26 napisał:

  Zagłosuje na każdego dupka który w Nakle zrobi darmowe parkingi

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa hal
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)