W Sępólnie zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe. Towar był ukryty w stodole

fot. pow.
Policjanci z Sępólna Krajeńskiego wpadli na trop grupy# przestępczej zajmującej się wytwarzaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kryminalni przy udziale funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej Urzędu Celno–Skarbowego w Toruniu oddział w Bydgoszczy zabezpieczyli łącznie 7,5 tony ,,lewego” towaru, wartego ponad 4 miliony złotych. Wobec trzech, z czterech zatrzymanych osób, sąd zastosował areszt tymczasowy.
W środę (28.09.22) kryminalni z Sępólna Krajeńskiego wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej Urzędu Celno–Skarbowego w Toruniu oddział w Bydgoszczy przy wsparciu Grupy Zabezpieczenia Urzędu Celno–Skarbowego w Poznaniu przeprowadzili działania związane z wytwarzaniem wyrobów tytoniowych nielegalnego pochodzenia. Z posiadanych przez sępoleńskich mundurowych informacji wynikało, że nielegalna wytwórnia mieści się w stodole na terenie posesji, zlokalizowanej w jednej z miejscowości w pobliżu Sępólna Krajeńskiego.
W godzinach popołudniowych współpracujące służby weszły na teren wytypowanej posesji. W stodole ujawnili duże ilości nielegalnego tytoniu oraz maszyny służące do jego suszenia i krojenia. Łącznie w budynku gospodarczym zabezpieczono około 7,5 tony wyrobów tytoniowych w różnej fazie obróbki. Z wyliczeń wynika, że gdyby „lewy” towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 miliony złotych. Jak się okazało, to nie wszystko, na co natknęli się mundurowi. W miejscu, gdzie prawdopodobnie nocowały osoby pracujące przy krojeniu tytoniu, ujawnili po dwa woreczki strunowe z białym proszkiem oraz suszem roślinnym, które zabezpieczono do dalszych badań.
W trakcie przeszukania posesji zatrzymano trzech mieszkańców powiatu radomskiego w wieku 29, 41 i 60 lat, którzy próbowali ukryć się w garażu oraz w pomieszczeniu strychu w pobliskim domu mieszkalnym. Do sprawy zatrzymano także 34-letniego mieszkańca powiatu sępoleńskiego, będącego właścicielem posesji. Cała czwórka trafiła do policyjnej celi.
W piątek, późnym popołudniem, 29, 41 i 60-letni podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytworzenia w celu wprowadzenia do obrotu wyrobów tytoniowych o wielkiej wartości. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka kara grzywny.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Tucholi zastosował wobec całej trójki tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zapraszamy do obejrzenia filmu.
Materiał: asp. Małgorzata Warsińska / Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim:
Galeria






Czytaj również
- Byli poszukiwani za przestępstwa. Zatrzymano mężczyznę i kobietę
- Pożar beli siana. Wieczorna akcja gaśnicza
- Po kłótni zabrał sznur i wybiegł do lasu. Policjanci zapobiegli tragedii
- KAS skontrolowała jedną ze spółek. Firmy wpłaciły zaległy podatek
- Dwaj złodzieje zatrzymani. Ukradli rowery i kilka butli z gazem
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).
(czytaj więcej)Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.
(czytaj więcej)Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!