Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 maja 2022

W bibliotece działo się wiele. Dzieci świetnie się bawiły

fot. pow.

fot. pow.

Z okazji Tygodnia Bibliotek w Filii w Potulicach zagościły# dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Dzieci Potulic. W progach biblioteki przywitaliśmy „Biedroneczki” z przedszkola, klasę podstawową oraz dzieci z zerówki.

Odbyły się zajęcia edukacyjne. Dzieci mogły dowiedzieć się, czym jest biblioteka, na jakiej zasadzie działa oraz co zrobić, żeby zostać czytelnikiem. Uczniowie mogli sami spróbować wypożyczyć książki za pomocą komputera, poznali ich budowę oraz specjalne oznaczenia znajdujące się na nich. Wybrali swoje ulubione książki i z przyjemnością je oglądali. Wesołe grupy stworzyły świetną atmosferę i były chętne do zabawy.

Na koniec dzieci obejrzały krótki filmik o powstawaniu książki oraz otrzymały słodki poczęstunek i zakładki do książek.

Materiał: Sandra Pruska - PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)