Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2022

Wakacje – trzymaj się szkoło! Wakacje – będzie wesoło!

fot. pow.

fot. pow.

„Wakacje – dzwonek ostatni! Wakacje – biegiem do szatni! Wakacje – trzymaj się szkoło! Wakacje – będzie wesoło!”

Pacholęta z nakielskiej Dwójki rozpoczęły czas odpoczynku od szkoły. I, choć pytane przez swoje panie wychowawczynie – czy czekają na upragniony wakacyjny czas – odpowiadały bardzo często, że lubią chodzić do szkoły i będą za nią tęsknić. Jednak odpoczynek od szkolnych murów jest bardzo potrzebny dzieciom.

W piątkowy poranek wszyscy uczniowie zgromadzili się w auli szkoły, by uroczyście zakończyć rok szkolny 2021/2022. Program artystyczny z tej okazji przygotowały dzieci z klasy 1c, pod kierunkiem pani Idy Głoniak. Wśród wierszy i piosenek znalazły się rady i wskazówki na wakacje. Pani wicedyrektor Anna Dorosz wręczyła nagrody dla trzecioklasistów, którzy zostali laureatami Szkolnego Konkursu Matematycznego i Ortograficznego. Wyróżniła również tych, którzy bezbłędnie napisali test klas III. Wraz z opiekunem samorządu podsumowany został całoroczny konkurs na Super Klasę. W tym roku najpilniej pracowali uczniowie klas: IIa, I b i I a. To do nich powędrowały nagrody i dyplomy. Z grupą Pacholąt pożegnali się uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami: p. Katarzyną Kemnitz – Beger i p. Michaliną Wnuk, p. Lilianną Grabarkiewicz i p. Małgorzatą Jankowską oraz p. Ewą Bębnistą.
Wszystkim uczniom życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji!

Materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)