Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 września 2021

Wakacje zawodników SF Junior Nakło nie były nudne. Wybrali się na obóz

fot. pow.

fot. pow.

Rozpoczął się kolejny rok szkolny, a my chcieliśmy wspomnieć o# naszym letnim wydarzeniu. Zawodnicy SF Junior Nakło wybrali się na kolejną edycję obozu sportowego. Pierwszy raz odwiedziliśmy Tatry. Czas na podsumowanie naszego wyjazdu do Murzasichle w okolicy Zakopanego

Pierwszy dzień to przyjazd, a podróż nie była krótka. Mimo to nasi zawodnicy to żywioły pełne energii i znaleźli siły na pierwsze treningi. Pomogło na pewno pyszne jedzenie. Pierwszy wieczór to zabawy integracyjne rożnego rodzaju - od jedzenia ciastek po bitwy jajeczne. Na koniec wspólne śpiewanie i upragniony sen.

Dzień drugi to był prawdziwy ogień. Krokomierz Trenera pokazał 27 000 kroków, a on nie rozegrał ani jednego meczu. Nasi zawodnicy w rożnej intensywności w zależności od swojego wieku rozegrali gry kontrolne. Najstarsza grupa Trampkarzy zagrała 2 sparingi. Tak samo Orlicy i Żacy. Skrzaty 1 sparing i jedna gra wewnętrzna. Naszymi rywalami były drużyny z Województwa Łódzkiego i Małopolskiego - Konstantynowska Akademia Sportu i Borkowianka Borek Szlachecki.

Mnóstwo czasu na boisku, a mecze pikarze lubią najbardziej. Poza tym kolejny dzień kuchnia serwuje nam same pyszności.
Czas na boisku to nie wszystko.Zaliczamy pierwsze małe zakupy w sklepie, a gwoździem programu był chrzest obozowicza. Wybraliśmy się w piękną okolice i Tereny Tarzańskiego Parku Narodowego. Tam nad górskim potokiem zwanym Suchą Wodą pasowaliśmy uczestników naszego obozu. Był wodny spacer z finałem i łykiem magicznego napoju. Nad wszystkim czuwały Pani Halinka, jej kuzynka Pani Grażynka i ich sąsiadka Pani Danusia.

Opis dnia trzeciego musimy zacząć od stwierdzenia - Nasz kraj jest piękny, a to miejsce jest jego wielką wizytówką. Będąc w jego okolicy musieliśmy tam być. Górska wędrówka z pięknym finałem nad Morskim Okiem. Prowadził nas doświadczony Przewodnik Tatrzański Pan Mariusz Oprócz pięknych widoków zgłębialiśmy wiedzę na temat pięknych TatrTrochę kilometrów przeszliśmy i weszło nam w nogi. Udowodniliśmy, że Razem możemy zdobywać szczyty.

Wróciliśmy pod wieczór i po kolejnym pysznym posiłku wybraliśmy się na spacer w okolicy, a wieczorem wspólnie oglądaliśmy mecez w TV.

Życie pod Tatrami mijało nam wspaniale.

Łączyliśmy naszą pasję z poznawaniem pięknych miejsc. Czwarta dnia mieliśmy pobudkę przed 7:00 i od razu mały rozruch. Potem śniadanie i jedziemy na Trening. Z treningu ruszyliśmy na polankę z górskim potokiem i zrobiliśmy sobie mały piknik. Nie pojechaliśmy tam leżeć pod drzewami, więc chwile później byliśmy w drodze na szczyt.

Zdobyliśmy wtedy Nosal. Widoki ciężko będzie wymazać z pamięci. Zostawiliśmy sobie piękne wspomnienia.

Piątego dnia jak zawsze wybieramy się na boisko. Główną atrakcją tego dnia był wyjazd na termy Gorący Potok. Dokładamy kolejną garść wspomnień. Ten czas uciekał nam za szybko. Takie myśli przychodziły nam ostatniego wieczoru. Tego dnia od 9:00 byliśmy na boisku i odbyliśmy pierwsze treningi. Później szybka teleportacja na Krupówki bo nie mogło nas tam zabraknąć. Pamiątki, lody i chwila dla każdego. Południe wybiło i wróciliśmy na obiad. Z nową energią weszliśmy w dalszą cześć dnia i rozegraliśmy kolejne mecze kontrolne. Wróciliśmy w dobrych humorach, a wieczorem wspólnie biesiadowaliśmy przy ognisku. Co celebrowaliśmy? Czas, który na długo został w naszej pamięci. Na podsumowaniu wyjazdu wręczyliśmy certyfikaty dla wszystkich uczestników bo każdy na nie zasłużył.

Na certyfikatach było następujące motto i z nim Was zostawiamy.

Nie poddawaj sie nigdy!

Dziś zrób coś czego innym sie nie chce, a jutro będziesz miał to, czego inni pragną.

Materiał: Łukasz Bzdawka - SF JUNIOR NAKŁO

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)