Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 lutego 2024

Walentynkowa lekcja biblioteczna. Nie zabrakło tańca w parach

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Uczniowie klas 1-3, a także oddział przedszkolny z# Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy wzięli udział w walentynkowej lekcji bibliotecznej.

Na powitanie wysłuchały wiersza oraz zapoznały się z historią tego święta. Z zapałem uczyły się jak brzmi zwrot „kocham Cię” w innych językach, między innymi po francusku, włosku a nawet chińsku. Dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka. Tym, co naprawdę się liczy są życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.  Po poznaniu imienia swego wybranka, które poznały nakłuwając serca z imionami, przyszedł czas na zabawy przy muzyce. Nie zabrakło tańca w parach z balonem, zabawy „Serduszko parzy” czy balonowej siatkówki. Obowiązkowym punktem, którego nie może zabraknąć podczas wizyt dzieci w bibliotece są pamiątkowe zdjęcia w specjalnie na tę okazję przygotowanej fotoramce. Ten dzień należał do bardzo udanych i wesołych.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)