Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

20 października 2021

Warsztaty kreatywności. Ćwiczenia rozwijały kompetencje społeczne

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie klasy 3ap Liceum Ogólnokształcącego# w ZS im. S. Staszica mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywności. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Paulinę Jankowską – psychologa i psychoterapeutę psychodynamicznego. Pani Paulina przybyła do Staszica z Poznania, gdzie pracuje w Pracowni Rozwoju Osobistego KRESKA.

Podczas warsztatów uczniowie wykonywali wiele ćwiczeń rozwijających kreatywność. Budowanie najwyższej wieży w nitek makaronu, fantazjowanie na podstawie rysunku kolegi/koleżanki, czy też tworzenie różnych opowieści skupionych wokół emocji lub przerysowanej, słodkiej tematyki to tylko niektóre z nich. Ćwiczenia rozwijały również kompetencje społeczne, gdyż efekty pracy niejednokrotnie ściśle związane były z umiejętnością współpracy w grupie. Warsztaty okazały się okazją do doskonałej zabawy, poznania siebie i odkrycia nowych możliwości. Kreatywna postawa uczniów pozytywnie zaskoczyła panią psycholog oraz samych uczestników warsztatów.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Kreatywność przede wszystkim!”, który realizowany był dzięki grantowi pozyskanemu ze Starostwa Nakielskiego.
Warsztaty były jednym z punktów programu realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych. Efektem pracy uczniów podczas zajęć będą trzy książeczki napisane w języku angielskim. Pierwsza – ‘Little Red Wolfy Hood’ ukazała się w maju. Kolejna – ‘Tarzaness’ znajduje się właśnie w druku i wkrótce trafi do nauczycieli języka angielskiego w szkołach podstawowych.
Koordynatorem projektu jest pani Joanna Betscher.

Materiał: Joanna Betscher

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)