Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2022

Warsztaty z debat oksfordzkich. Zajęcia teoretyczne i praktyczne

fot. powierzone

fot. powierzone

Grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego wzięła udział w interesujących warsztatach# z debat oksfordzkich.

Spotkanie, które poprowadził pan Tomasz Izajasz, odbyło się w murach Muzeum Kanału Bydgoskiego. Uczniowie zapoznali się z ideą debat oksfordzkich, ich rodzajami oraz rolami i zadaniami poszczególnych członków debatującej drużyny. Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Uczniowie otrzymali temat, który opracowali w grupach, a następnie zmierzyli się w debacie oksfordzkiej.

Warsztaty w Bydgoszczy to nieoceniona pomoc i trening przed wydarzeniem, które odbędzie się w naszym liceum w grudniu podczas Festiwalu Nauki i Sztuki. Grupa uczniów weźmie udział w debacie oksfordzkiej przed zgromadzoną publicznością.

Podziękowania dla pana Tomasza Izajasza, kustosza Muzeum Kanału Bydgoskiego i nauczyciela historii, za profesjonalne przygotowanie warsztatów i serdeczne przyjęcie.

Wyjazd zorganizowały nauczycielki I LO, Romana Jelińska i Wiesława Łojek.

Materiał: Romana Jelińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)