Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 września 2021

Weekend poświęcili na zwiedzanie. Uczestnicy miło spędzili czas

fot. pow.

fot. pow.

Podczas naszego pierwszego weekendu zorganizowanego w# ramach projektu Erasmus+ „Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą” w sobotę 12.06.2021 r., realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy odwiedzili Urbino, Florencję, Arezzo i Monte Falco.

Weekendowe zwiedzanie rozpoczęliśmy w piątek od niesamowitego miasteczka Urbino, położonego w prowincji Marche. Starówka miasta została wpisana na listę UNESCO, a jej niepowtarzalny widok z fortecy Albornoz zapiera dech w piersiach. Sobotę, podobnie jak w trakcie pierwszej mobilności, spędziliśmy we Florencji, stolicy Toskanii. To miasto wymaga więcej czasu na poznanie jego piękna, jednak cieszymy się, że przez te kilka godzin mogliśmy zobaczyć jego najważniejsze punkty: Cattedrale di Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio, Piazza della Repubbica, Ponte Vecchio. Niedzielę rozpoczęliśmy od podziwiania widoków gór Toskani i Emili-Romanii ze szczytu Monte Falco, a popołudnie spędziliśmy w toskańskim Arezzo. Tam podziwialiśmy paradę i rekonstrukcję militarną w ramach Giostra del Saracino.

Materiał: Paweł Gorecki - Koordynator projektu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)