Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2022

Wielka otwartość serc. Zbiórka na rzecz dzieci w Kazachstanie

fot. powierzone

fot. powierzone

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto daje”. Słowa Jana Pawła II skłoniły uczniów I Liceum Ogólnokształcącego# im. B. Krzywoustego do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci z domu dziecka w Kazachstanie.

Przy okazji zbiórki nauczyciele wraz z uczniami mogli wysłuchać opowieści uczennicy I LO, Ludmiły, która podzieliła się historią swojego życia w Kazachstanie i tego jak wygląda życie w domu dziecka. Opowiadała, jak taki dom funkcjonuje, a także zrelacjonowała pracę misyjną w jej kraju.

Każdy, kto chciał, mógł również zakupić kalendarz na 2023 rok, w którym znajdują się zdjęcia z pracy misyjnej w Kazachstanie.

Wielka otwartość serc społeczności Krzywoustego pozwoliła uzbierać kwotę ponad 1200 złotych, które zostały przekazane do Kazachstanu na potrzeby domu dziecka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego dzieła.

Materiał: ks. Igor Wichrowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)