Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2022

Wielka otwartość serc. Zbiórka na rzecz dzieci w Kazachstanie

fot. powierzone

fot. powierzone

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto daje”. Słowa Jana Pawła II skłoniły uczniów I Liceum Ogólnokształcącego# im. B. Krzywoustego do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci z domu dziecka w Kazachstanie.

Przy okazji zbiórki nauczyciele wraz z uczniami mogli wysłuchać opowieści uczennicy I LO, Ludmiły, która podzieliła się historią swojego życia w Kazachstanie i tego jak wygląda życie w domu dziecka. Opowiadała, jak taki dom funkcjonuje, a także zrelacjonowała pracę misyjną w jej kraju.

Każdy, kto chciał, mógł również zakupić kalendarz na 2023 rok, w którym znajdują się zdjęcia z pracy misyjnej w Kazachstanie.

Wielka otwartość serc społeczności Krzywoustego pozwoliła uzbierać kwotę ponad 1200 złotych, które zostały przekazane do Kazachstanu na potrzeby domu dziecka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego dzieła.

Materiał: ks. Igor Wichrowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)