Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Wielkie misiowe przyjęcie. Święto celebrowane przez najmłodszych

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana zabawka #na dobre i złe chwile. Nic więc dziwnego, że dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, w 2002 roku, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Klasy II, III i IV szkoły podstawowej przystąpiły do uroczystego świętowania tegoż dnia.

Po przybyciu do biblioteki dzieci odkryły pozostawione  na podłodze ślady. Prowadziły one kolejno do słoiczków, które zawierały przygotowane zadania. Były to między innymi zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu, wspólny taniec czy degustacja „małego co nieco”. Następnie uczestnicy zajęć obejrzeli film przedstawiający historię powstania maskotki. Po seansie przygotowały smakowite misiowe kanapki, które z wielkim apetytem zjadły. Równie chętnie uczestnicy bawili się w „Starego niedźwiedzia” i brały udział w pozostałych zabawach.

Pluszowy miś zawsze kojarzył się pozytywnie. Jest symbolem tego, co dobre i wartościowe, dlatego też jego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)