Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

20 marca 2023

Wielkie zaangażowanie i kreatywność dzieci. Warsztaty wielkanocne

Wiosna już zagląda do naszych ogródków, a zające wystawiają nieśmiało ze swoich norek uszy, to oznacza że# czas rozpocząć przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji, we wtorkowe popołudnie 14 marca, WDK oraz biblioteka w Paterku przygotowały dla dzieci specjalne warsztaty, na których mali artyści przygotowywali wielkanocne dekoracje.

Zanim przystąpiono do ozdabiania jaj oraz wycinania filcowych zajęcy dzieci poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne. Dlaczego w Niedzielę Palmową zanosimy do poświęcenia w kościele gałązki wierzbowych bazi, co oznacza w koszyczku wielkanocnym baranek z masła i bukszpan oraz co symbolizują jajka i sól? Tego wszystkiego mogli się dowiedzieć uczestnicy warsztatów. Oczywiście śmigusa-dyngusa każdy zna. Oblewanie się wodą to również tradycja wielkanocna.

Podczas warsztatów powstały dekoracje z gałązek derenia i wierzby mandżurskiej, które dzieci przyozdobiły kolorowymi jajkami i filcowymi zajączkami. Swoje zdolności plastyczne dzieci wykorzystały także do ozdobienia styropianowych jaj, które zamieniły się w piękne ozdobione wielkanocne jaja.

Wielkie zaangażowanie i kreatywność dzieci sprawiły, że efekty ich pracy były imponujące. Dekoracje wielkanocne, które wykonały z pewnością upiększą ich domy.

Materiał: Katarzyna Hass / PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)