Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2022

Wierni modlili się do św. Rocha. Figura odwiedziła kilka miejscowości

fot. ML

fot. ML

Wczoraj rozpoczęto triduum obchodów związanych# ze wspomnieniem św. Rocha. Z tego powodu, księża i wierni z parafii pw. Św. Wawrzyńca w Nakle, 16 sierpnia przeszli szlakiem łączącym miejsca, gdzie przed dwoma laty duchowni udzielili błogosławieństwa najświętszym sakramentem i poprosili Boga o ochronę przed chorobą.

Dwa lata temu, księża z nakielskiej fary pojechali do miejscowości należących do tej parafii, aby pobłogosławić i modlić się o opiekę nad zamieszkującymi te tereny ludźmi. Z tej okazji w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle została wyeksponowana figura św. Rocha, patrona chorych, umierających i zmarłych.

Wczoraj,16 sierpnia zorganizowano przejazd z figurą do miejsc, gdzie wcześniej były udzielane błogosławieństwa. Figura zawitała w parku nieopodal nakielskiego szpitala, na Bielawach, w Lubaszczu nieopodal szkoły podstawowej i Olszewce, na terenie miejscowego kościoła. W każdym z odwiedzonych miejsc miejscowi wznosili modły do św. Rocha o jego wstawiennictwo. Cała inicjatywa odbyła się po wieczornej eucharystii, a przewodził jej ks. Proboszcz Michał Adamczyk.

Aktualnie figura św. Rocha wróciła na swoje stare miejsce do bocznej nawy w nakielskiej farze.

 

Oceń artykuł: 9 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)