Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

"Wiosna ach to Ty". Wyniki konkursu recytatorskiego

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W ramach Tygodnia Bibliotek filia w# Trzeciewnicy zorganizowała konkurs recytatorski skierowany dla uczniów klas I-III pn. „Wiosna ach to Ty”. Jego celem była popularyzacja polskiej literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Niezwykle ważne jest także rozbudzanie wrażliwości oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Konkurs zorganizowano w ramach działalności ”Klubu czytelniczego” działającego przy bibliotece. Skład komisji stanowili Dyrektor NSP w Trzeciewnicy Dawid Rybacki, Krystyna Dawidowicz-Sołtys oraz Kamila Matylis – bibliotekarz.

W tej edycji o czołowe miejsca zmagało się 13 uczniów w trzech grupach wiekowych. Wszyscy znakomicie zaprezentowali przygotowane wiersze. Przyznano następujące miejsca:

W klasie I

I miejsce: Helena Lewandowska

II miejsce: Iga Trzcińska

III miejsce: Alan Boiński

Klasa II

I miejsce: Konstancja Jasińska-Terlecka

II miejsce: Adrian Jendrzejewski

III miejsce: Nikodem Głaczyński

Klasa III

I miejsce: Sławomir Jendrzejewski

II miejsce: Agata Bondyra

Jesteśmy pełni podziwu wobec uczestników dla ich zaangażowania w przygotowanie się do konkursu. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Już niedługo kolejna odsłona konkursu!

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)