Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

02 września 2022

Witaj szkoło! Blisko 500 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny

fot. pow.

fot. pow.

1 września 2022r Szkoła Podstawowa nr 2# znów zapełniła się uczniami. Rozmowom i powitaniom nie było końca. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, wszystkich powitała pani dyrektor A. Maćkowska.

Przedstawiła klasy i ich obecnych wychowawców, powiedziała o zmianach, jakie zaszły w kadrze nauczycielskiej. Szczególnie ciepło przywitała dzieci z klas pierwszych, które po raz pierwszy zawitały w progi naszej szkoły. W tym roku są to: klasa Ia integracyjna z wychowawcą K. Kemnitz-Beger oraz nauczycielem wspomagającym K. Nowicką, klasa Ib integracyjna z wychowawcą L. Grabarkiewicz i nauczycielem wspomagającym K. Wełniak-Bohdanowicz oraz klasa I c z wychowawcą E. Bębnistą.

Pani dyrektor powitała też dzieci z Ukrainy, które w tym roku szkolnym będą się w naszej szkole uczyć. Wszystkim życzyła wytrwałości w nauce i wielu sukcesów. Łącznie w nakielskiej Dwójce uczyć się będzie blisko 500 uczniów.

Na zakończenie zabrał głos ks. T. Michalak, który również życzył wszystkim spokojnego roku szkolnego. Miejmy nadzieję, że ten rok szkolny upłynie wszystkim w spokoju, i bez większych niespodzianek.

Materiał:  L. Grabarkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)