Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

02 września 2022

Witaj szkoło! Szczególnie ciepło przywitano nowych uczniów

fot. pow.

fot. pow.

1 września o godzinie 9:00 spotkaliśmy się przed budynkiem#szkoły im. Przyjaciół Przyrody w Występie, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Wielu uczniom, zwłaszcza pierwszoklasistom, towarzyszyli rodzice.

Wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Programem artystycznym przywitali nas uczniowie klasy III pod kierunkiem Pani Eweliny Gondek.

Wszystkich bardzo serdecznie przywitała Pani Dyrektor Iwona Szopińska. Szczególnie ciepło przywitani zostali pierwszoklasiści oraz nowi uczniowie, którzy dołączyli do klas starszych.

Minutą ciszy upamiętniliśmy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor podkreśliła, że w naszej szkole najważniejsze jest zdobywanie wiedzy i umiejętności w atmosferze wzajemnej życzliwości i sympatii.

Pamiętajmy o tym przez cały rok!

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)