Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

Woda zdatna do kąpieli. Sanepid skontrolował kąpielisko

fot. pow.

fot. pow.

W powiecie nakielskim znajduje się tylko jedno czynne kąpielisko#. Sanepid ma obowiązek badać w nim wodę. W trakcie sezonu takie badanie wykonywane jest cztery razy.

Wąsosz to jedyne w powiecie strzeżone i badane przez sanepid kąpielisko. Nakielska stacja sanitarno-epidemiologiczna zbadała już wodę w tamtejszym jeziorze dwa razy. Pierwszy raz przed samym rozpoczęciem sezonu, a drugi raz 11 lipca. Jak przekazał Piotr Nyderek z nakielskiego sanepidu, badanie pobranych próbek wody wykazało jej przydatność do kąpieli. Następne badania wody odbędą się na początku i na końca sierpnia. – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią informuje, że dane dotyczące wszystkich czynnych kąpielisk na terenie kraju dostępne są w serwisie kąpieliskowym, pod adresem https://sk.gis.gov.pl/ – przypomina Piotr Nyderek. Nie zawsze tak było. Na przykład w lipcu, dwa lata temu, kąpielisko musiało być zamknięte, ponieważ badania wody wykazały jej niezdatność do kąpieli. Kąpielisko zostało wówczas zamknięte. W tym roku woda w jeziorze jest czysta, z czego zresztą Wąsosz słynie w regionie. Pogoda sprzyja, zatem chętni mogą bez obaw zażywać kąpieli pod okiem ratowników.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (8)

  Iras, w dniu 06-08-2022 11:42:12 napisał:

  Przestałem tam z rodziną jeździć po tym jak z miesiąc temu brązowy klocek pływał wśród kapiących.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  gari, w dniu 06-08-2022 20:13:25 napisał:

  ta woda tam śmierdzi

  odpowiedz

  • 3 (3)

  sciema, w dniu 06-08-2022 21:59:29 napisał:

  Wąsocz słynie z czystej wody?że co?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Obywatel , w dniu 07-08-2022 10:10:28 napisał:

  A ten brązowy klocek jeszcze pływa po jeziorze? Dziwne że Sanepid nie wykrył pałeczek koli.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Ja, w dniu 07-08-2022 12:09:44 napisał:

  Irek masz racje ja przestałem się myć nawet w zlewie i pod prysznicem bo kiedyś otwierając kran leciała żolta woda myślałem że to stara rosół poscila z kranu a to były jakieś syfy A tak na poważnie jesteś pusty jsk bęben rolingstonsow po trawie na boso też nie chodzisz bo piesek siuru zrobił Założę się że nie jeden się wysikał przy tobie w jeziorku A ty nurkując nabrałeś wodę w usta i co dobre było?Pewnie tak bo nie zgłosiłeś tego nigdzie W Trzeboniu gość krowy do jeziora wprowadzał nie raz się zesrało stworzenie i co?I wszyscy żyją

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)