Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

Woda zdatna do kąpieli. Sanepid skontrolował kąpielisko

fot. pow.

fot. pow.

W powiecie nakielskim znajduje się tylko jedno czynne kąpielisko#. Sanepid ma obowiązek badać w nim wodę. W trakcie sezonu takie badanie wykonywane jest cztery razy.

Wąsosz to jedyne w powiecie strzeżone i badane przez sanepid kąpielisko. Nakielska stacja sanitarno-epidemiologiczna zbadała już wodę w tamtejszym jeziorze dwa razy. Pierwszy raz przed samym rozpoczęciem sezonu, a drugi raz 11 lipca. Jak przekazał Piotr Nyderek z nakielskiego sanepidu, badanie pobranych próbek wody wykazało jej przydatność do kąpieli. Następne badania wody odbędą się na początku i na końca sierpnia. – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią informuje, że dane dotyczące wszystkich czynnych kąpielisk na terenie kraju dostępne są w serwisie kąpieliskowym, pod adresem https://sk.gis.gov.pl/ – przypomina Piotr Nyderek. Nie zawsze tak było. Na przykład w lipcu, dwa lata temu, kąpielisko musiało być zamknięte, ponieważ badania wody wykazały jej niezdatność do kąpieli. Kąpielisko zostało wówczas zamknięte. W tym roku woda w jeziorze jest czysta, z czego zresztą Wąsosz słynie w regionie. Pogoda sprzyja, zatem chętni mogą bez obaw zażywać kąpieli pod okiem ratowników.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (8)

  Iras, w dniu 06-08-2022 11:42:12 napisał:

  Przestałem tam z rodziną jeździć po tym jak z miesiąc temu brązowy klocek pływał wśród kapiących.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  gari, w dniu 06-08-2022 20:13:25 napisał:

  ta woda tam śmierdzi

  odpowiedz

  • 3 (3)

  sciema, w dniu 06-08-2022 21:59:29 napisał:

  Wąsocz słynie z czystej wody?że co?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Obywatel , w dniu 07-08-2022 10:10:28 napisał:

  A ten brązowy klocek jeszcze pływa po jeziorze? Dziwne że Sanepid nie wykrył pałeczek koli.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Ja, w dniu 07-08-2022 12:09:44 napisał:

  Irek masz racje ja przestałem się myć nawet w zlewie i pod prysznicem bo kiedyś otwierając kran leciała żolta woda myślałem że to stara rosół poscila z kranu a to były jakieś syfy A tak na poważnie jesteś pusty jsk bęben rolingstonsow po trawie na boso też nie chodzisz bo piesek siuru zrobił Założę się że nie jeden się wysikał przy tobie w jeziorku A ty nurkując nabrałeś wodę w usta i co dobre było?Pewnie tak bo nie zgłosiłeś tego nigdzie W Trzeboniu gość krowy do jeziora wprowadzał nie raz się zesrało stworzenie i co?I wszyscy żyją

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Budowa hal
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)