Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

"Wojsko Polskie w medalierstwie i numizmatyce". Niedługo wernisaż wystawy

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią zaprasza na # wernisaż wystawy Wojsko Polskie w medalierstwie i numizmatyce.

Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, składają się na nią medale, monety kolekcjonerskie oraz odznaczenia wojskowe przybliżające sławę polskiego oręża. Najstarszy medal pochodzi z 1683 r. i został wybity po zwycięskiej Odsieczy Wiedeńskiej. Ciekawie prezentuje się kolekcja monet okolicznościowych wydawanych przez Narodowy Bank Polski. Na szczególną uwagę zasługuje moneta o nominale 50 zł wybita z okazji 100-lecia zaślubin Polski z morzem.

Wernisaż odbędzie się 11 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:00, wystawa będzie czynna do 25 września.

 
materiał: Tomasz Pasieka dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)