Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Wojskowy piknik na przystani. Trwa nabór do dobrowolnej zasadniczej służby

fot. MM

fot. MM

21 maja w godzinach od 11:00 na# terenie przystani powiat nakielski trwa piknik wojskowy, który inauguruje nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Co przygotowano dla mieszkańców?

Za organizację pikniku odpowiada Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy. Wszyscy zainteresowani wojskową tematyką mogą zaznajomić się z terminem „Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa” – a mianowicie, na czym ona polega, ile trwa i kto może do niej przystąpić. Podczas pikniku można spotkać żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, jak i również obejrzeć ich osobiste wyposażenie oraz sprzęt. Nie brakuje też „Skorpiona” oraz żołnierzy 1. Brygady Logistycznej, którym towarzyszą Kadeci Oddziały Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół im. E. Chroboczka w Szubinie. Chętni mogą także wykonać swój własny, indywidualny kamuflaż.

Wojskowy piknik w Nakle to jeden z pięciu takich wydarzeń w naszym województwie. Imprezy o takiej samej tematyce zaplanowano jeszcze w Brodnicy, Świeciu, Aleksandrowie Kujawskim oraz Włocławku. – Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby zarabiać będzie 4 tys. 560 zł miesięcznie. Po 28–dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie – informuje rzecznik prasowy wojewody kujawsko–pomorskiego Tomasz Wiśniewski.

Oceń artykuł: 5 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (9)

  III wojna światowa , w dniu 21-05-2022 14:13:03 napisał:

  Czyżby wojna się zbliżała? Bo skąd ta nagła mobilizacja. Tylko czemu nam nic o tym nie mówią, chcą aby nas to zaskoczyło?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  nakielanin, w dniu 21-05-2022 14:21:19 napisał:

  Pan Milowski musi być

  odpowiedz

  • 1 (11)

  nm, w dniu 21-05-2022 14:59:53 napisał:

  jaka III wojna kaczenko pokojowo putinowców przyjmie bo to sami swoi ta sama krew

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Kpax, w dniu 21-05-2022 16:28:46 napisał:

  Przeżyją tylko ci którzy konflikt wywołają. A ci młodzi ludzie których namawiają by oddać za nich życie notabene za 4 tyśiące niestety nie.

  odpowiedz

  • 3 (11)

  Władymir Putin, w dniu 21-05-2022 17:26:49 napisał:

  Niech ci z Pis i Po idą do tego Wojska niech walczą przecież biorą tak wielką kase z budżetu a nie biednymi ludzmi się ciągle wysługują

  odpowiedz

  • -1 (19)

  Weteran, w dniu 21-05-2022 19:49:00 napisał:

  Powołać obowiązkową służbę wojskową a nie harcerzyków i weekendowych terytorialsów , służba to 24 h na dobę 7 dni w tygodniu , alarmy w nocy i pełna gotowość bojowa i nie za pieniądze tylko w słusznej sprawie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Ty, w dniu 22-05-2022 07:01:48 napisał:

  Też służyłem 2 lata Przysięgę składałem Narodowi Polskiemu.Karku za innych nie będę nastawiał no bo nie a kto chce wojować niech da przykład .Masz odwagę wystąp przed szereg.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Rossja to śmietnik, w dniu 22-05-2022 07:32:25 napisał:

  Jedni pójdą walczyć, a drudzy w ramach pomocy będą z nich robili zbrodniarzy, bandytów albo szukali chociaż symetrii do bandy pijaków i nosicieli HIV z Moskwy

  odpowiedz

  • 1 (5)

  nakielanin, w dniu 22-05-2022 11:51:53 napisał:

  Widzę, że niektórym dziadkom przeszkadza to, że oni to służby byli zmuszani a teraz odbywa się to dobrowolni. I słusznie, bo z przymusu nigdy nie było i nie będzie dobrych zołnierzy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (10)

  rezerwista, w dniu 22-05-2022 11:55:12 napisał:

  Osobiście jestem za przywróceniem obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej, oczywiście krótszej bo po 6 miesiącach to wojsko już jedynie o fali i wódzie myśli, jakoś Finlandia utrzymuje tą formę i dobrze się ma, a u nas młody człowiek nie wie jak magazynek zmienić, o dyscyplinie to nawet nie wspomnę

  odpowiedz

  • 0 (6)

  poborowy, w dniu 22-05-2022 13:35:07 napisał:

  dalczego nie było informacji,reklam odnośnie tej imprezy ? jestem zainteresowany,ale nie pojadę do golubia czy też kruszwicy. to było nagłośnione tylko o tych 2 miastach. wojska chyba straciły 1 żołnierza z powiatu nakielskiego- niestety.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  BDJQP, w dniu 22-05-2022 20:53:16 napisał:

  I teraz w nikach się pojawią wysrywy takich poborowych rezerwistów czy weteranów czego oni nie robili

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)