Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

14 października 2021

Wolontariusze szybko zareagowali. Młodzież zbierała artykuły szkolne

fot. pow.

fot. pow.

Wolontariusze Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w# Lubaszczu zareagowali na prośbę dyrektor szkoły szpitalnej w szpitalu Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania. By umilić i ułatwić chorym dzieciom pobyt na oddziałach, Szkolne koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę artykułów szkolnych, książek, piórników, słuchawek do telefonu itp. Akcja trwała do 13 października br. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie pomogli i zebraliśmy naprawdę dużo potrzebnych rzeczy. Dary przekazaliśmy p. Annie Knasinskiej. Do akcji włączyła się również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego z wychowawcą p. Mirosławem Andrzejewskim, która dołożyła swoją cegiełkę. Dziękujemy za dobroć, za każdą pomoc jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska - Opiekun SKW 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)