Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 lutego 2024

Wsparcie dla producentów żywności. Można jeszcze składać wnioski

fot. ARiMR

fot. ARiMR

Do 18 marca 2024 r. można się ubiegać o dofinansowanie działań #promocyjno-informacyjno-marketingowych dotyczących żywności wytwarzanej w ramach systemów jakości. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Pomoc finansowa skierowana jest do grup producentów prowadzących produkcję żywności w ramach systemów jakości. Grupy te mogą działać np. w formie spółdzielni, kółka rolniczego, organizacji producentów, konsorcjum czy spółki cywilnej.

Wsparcie ma na celu zwiększenie rozpoznawalności, a także wskazanie konsumentom zalet produktów wytwarzanych w ramach systemów jakości, np. Chroniona Nazwa Pochodzenia, rolnictwo ekologiczne, „Jakość Tradycja” czy „Quality Meat Program”.

Dofinansowanie ma formę refundacji do 70 proc. kosztów kwalifikowanych, a na jedną operację można otrzymać nawet 1,75 mln zł.

Przyznane środki można przeznaczyć m.in. na: reklamę w internecie, telewizji, radiu lub prasie; pokrycie części kosztów promocji w punktach sprzedaży, przygotowania stoisk i materiałów reklamowych czy udziału w pokazach, wystawach lub targach. Dofinansowanie obejmuje także założenie strony internetowej służącej promocji produktu czy administrowanie nią.

Wnioski są przyjmowane od 19 stycznia do 18 marca 2024 r. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Więcej informacji – otwórz

Źródło: ARiMR

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  gdzie, w dniu 15-02-2024 11:01:51 napisał:

  Przykre jest to, że dzisiaj nie opłaca się brać "świniaka na pół" z sąsiadem, bo marketowo mięsopodobny wyrób kilkukrotnie jest tańszy w dodatku rzeźnik ma tyle pod górkę żeby "wyprodukować", że strach to czynić. Brakuje mi tych wyrobów od rzeźnika, to był smak, to był zapach. Teraz niewiadomo gdzie kupować mięso. Polecacie w miarę sprawdzone punkty, gdzie kupię dobre jakościowe mięsiwo jak na te czasy?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Ja, w dniu 15-02-2024 12:52:14 napisał:

  W markecie nie kupować mięsa wędlin bo to badziewie pies nie ruszy Ja na szczęście mam swoje nikt mi nie będzie mówił co i ile mam chodować i uprawiac .W Brukseli możecie to jeść z marketu smacznego

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 15-02-2024 12:52:16 napisał:

  W markecie nie kupować mięsa wędlin bo to badziewie pies nie ruszy Ja na szczęście mam swoje nikt mi nie będzie mówił co i ile mam chodować i uprawiac .W Brukseli możecie to jeść z marketu smacznego

  odpowiedz

  • 0 (0)

  XYZ, w dniu 15-02-2024 15:56:41 napisał:

  Rolnicy strajkują a my klienci płacimy coraz wyższe ceny, cena zboża w dół a cena chleba już w tym roku u naszego lokalnego producenta z ul Bydgoskiej dwukrotnie poszły w górę a bułki wielkości małego jajka. Rolnicy strajkują przeciw produktom z Ukrainy a powinni blokować tych cwaniaków którzy różnymi kanałami sprowadzają te produkty za bezcen , powinno się podawać do publicznej wiadomości tych wszystkich pseudo handlowców , którzy sprowadzają zboża, cukier, maliny i inne produkty z Ukrainy a nie straszyć np. Kołodziejczaka za ujawnienie nazw tych firm procesami sądowymi.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zrób to sam , w dniu 15-02-2024 22:45:58 napisał:

  Można radzić sobie samemu jak za dawnych lat. Wypieki chleba wyroby masarskie itd. Tak naprawdę prawdziwej wsi już nie ma. Nie czuć wiejskiego smrodu, to był dowód na to że było na niej życie i produkcja. Trafić do wiejskiego gospodarstwa to jak trafić szóstkę w Lotto. Przepisów z dawnych lat masarskich jest sporo nie są skomplikowane. Problemem większym jest pozyskanie zdrowego mięsa.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 16-02-2024 04:46:11 napisał:

  Napiszcie co na wschodniej granicy odkryto w wagonach ze wschodu spleśniałe zboże tak niszczą polskie rolnictwo

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)