Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Wspólna zabawa dostarczyła dużo radości. Wróżby w bibliotece

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W bibliotece w Trzeciewnicy nastał czas związany z wróżbami# i magią a wszystko to za sprawą obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada andrzejek.

Do wspólnej zabawy zaproszono dzieci z I i II klasy miejscowej szkoły podstawowej. Spotkanie rozpoczęliśmy od przelewania wosku przez dziurkę od klucza aby z powstałego kształtu odczytać, co jest nam pisane w przyszłości. Następnie chcąc dowiedzieć się jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, każdy losował ukryte w worku przedmioty związane z danym zawodem. Okazało się, że będą wśród nas m.in.  nauczyciele, pielęgniarki czy stolarze. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików” czy poznawania imion przyszłych małżonków. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom dużo uśmiechu i radości.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)