Wspólne działania policji i pracowników socjalnych. Z pomocą bezdomnym
fot. KPP Nakło
Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami# pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc.
Mroźne poranki i noce, szczególnie ciężkie są dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Osoby takie szukają w okresie zimy najczęściej schronienia na klatkach schodowych, w piwnicach, pustostanach oraz ogródkach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać.
Nie bądźmy obojętni i pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę, gdyż mogą być wśród nas tacy, którzy potrzebują tej pomocy, a boją się o nią poprosić. Informujmy odpowiednie służby o miejscach przebywania osób nie posiadających własnego lokum i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na będących pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Tylko szybka reakcja i poinformowanie odpowiednich służb przyczynić się może od uratowania komuś życia.
W ostatnich dniach nakielscy dzielnicowi, wspólnie z pracownikami socjalnymi z nakielskiego Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kontrolowali miejsca, w których przebywają bezdomni. Napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Ponad 30 osób trafiło za kraty. Zatrzymani w długi weekend
- Wypełnili słowa ślubowania. Szybka reakcja szubińskich policjantów
- Mężczyźni wzbudzili podejrzenie mieszkańców. Chcieli sprawdzić piec
- Samochód osobowy uderzył w drzewo. Wieczorne działania strażaków
- Zabójstwo w centrum miasta. 33-latek trafił do aresztu
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)