Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2020

Wspólnie kontrolowali tereny leśne. Nie ujawniono nieprawidłowości

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjant z nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego wspólnie z przedstawicielem #Straży Leśnej kontrolowali wczoraj lasy znajdujące się na terenie nakielskiej gminy, a zarządzane przez Nadleśnictwo Bydgoszcz. Podczas kontroli nie ujawniono nieprawidłowości.

Zakazy wprowadzone w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa dotyczą także wstępu do lasów, gdyż z tych właśnie miejsc wiele osób chętnie korzystało, by spędzać czas poza domem. Jednak, póki co, wstęp do lasów jest zabroniony, a o przestrzeganie zakazów dbają wspólnie policjanci i „leśnicy”.

Jedna z tego typu wspólnych służb odbyła się wczoraj (8.04.20). Policjant z nakielskiej „patrolowki” oraz przedstawiciel Straży Leśnej z Nadleśnictwa Bydgoszcz sprawdzali lasy w nakielskiej gminie. Zwracano uwagę na grupowanie się osób i korzystanie z lasów wbrew obowiązującym zakazom. Prowadzono też kontrolę pod kątem kradzieży drewna.

Funkcjonariusze nie ujawnili nieprawidłowości. Przypominamy mieszkańcom, by z rozsądkiem podchodzić do obowiązujących zakazów, gdyż mają one na celu przede wszystkim ochronę naszego zdrowia.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)