Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2022

Współpraca na różnych obszarach. ZK w Potulicach przyjacielem szkoły

fot. ZS-P w Potulicach

fot. ZS-P w Potulicach

Na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Dzieci Potulic w # Potulicach, Pani Moniki Schulz-Krainskiej wzięliśmy udział w uroczystych obchodach zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, mjr Piotra Kijewskiego reprezentowała ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber.

 
Współpraca

Zakład Karny w Potulicach systematycznie współpracuje z potulicką szkołą. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy funkcjonariusze potulickiego więzienia min. prowadzili dla uczniów zajęcia z zakresu profilaktyki, podczas których wybrzmiały treści edukacyjne związane z obszarem uzależnień w cyberświecie oraz informacje o zagrożeniach jakie tam można spotkać. Zajęcia były także przestrzenią do budowania postaw patriotycznych i ukazywały historyczny obraz potulickiego więzienia. Kształtowanie szacunku do wydarzeń historycznych składa się bowiem na budowanie odpowiedzialnej postawy patriotycznej przejawiającej się w integralnym pojmowaniu siebie jako obywatela państwa polskiego. Ponadto w trakcie trwania tego roku szkolnego przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem psów na co dzień realizujących swoje obowiązki służbowe za więziennym murem. Podczas zajęć przewodnicy psów opowiedzieli o realizacji obowiązków przez naszych czworonogów, ich szkoleniu oraz zaprezentowali umiejętności jakimi dysponują  - a wpisało się to w rodzaj zajęć organizowanych przez nauczycieli. Podczas prowadzonych zajęć w szkole była także przestrzeń na zaprezentowanie Służby Więziennej jako uzbrojonej formacji mundurowej podległej Ministrowi Sprawiedliwości oraz omówienie podstawowych zadań jakie stoją przed funkcjonariuszami SW. Celem było wzbudzenie zainteresowania wyborem tej ścieżki zawodowej w przyszłości i rozważenie skierowania swoich dalszych życiowych wyborów w tym kierunku. Ponadto w ostatnim czasie przy współudziale potulickiej szkoły braliśmy udział w organizowanym Dniu Dziecka, podczas którego nie brakowało atrakcji dla najmłodszych.

Wyróżnienie

Podczas uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego Dyrektor potulickiej szkoły przyznała status `Przyjaciela Szkoły` Zakładowi Karnemu w Potulicach, co stanowi odzwierciedlenie współpracy na różnych obszarach.

Życzenia

Z okazji zakończenia roku szkolnego składam wszystkim Uczniom serdeczne życzenia dalszych sukcesów w nauce, osiągnięcia wyznaczonych celów oraz wszelkiej pomyślności. Przy tej okazji kieruję słowa uznania dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego za poświęcenie i trud wkładany w pracę dydaktyczną z dziećmi i młodzieżą, przekazanie im cennej wiedzy i wpajanie w wiele młodych serc naukowej pasji. Gratuluję wszystkim Pracownikom szkoły, którzy każdego dnia przyczyniają się do optymalnego funkcjonowania placówki. Życzę Państwu podążania zawsze w kierunku, w którym widzicie szansę na samorozwój oraz rozwój młodego pokolenia - mjr Piotr Kijewski, Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach.

 
Serdecznie dziękujemy za otrzymane wyróżnienie!

materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)