Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

29 października 2020

Wszystkich Świętych. Policjanci apelują o ostrożność

fot. archiwum

fot. archiwum

Policjanci powiatu nakielskiego apelują, by podczas wizyt na# cmentarzach zachować dystans społeczny i stosować się do wprowadzonych ograniczeń. Prosimy też o ostrożność w rejonach nekropoli i stosowanie się do oznakowania.

Ważna informacja dla kierowców. W rejonie nakielskiej nekropolii następuje zmiana organizacji ruchu. Ul. Bohaterów czasowo będzie ulicą jednokierunkową, a ruch po niej odbywać będzie się tylko w stronę cmentarza od skrzyżowania ulic Staszica/Mickiewicza i Dąbrowskiego.

Z uwagi na trwające prace drogowe, wyłączona zostaje z ruchu ulica Młyńska przebiegająca w rejonie młyna, a ruch w obu kierunkach odbywać będzie się prawą odnogą ulicy Młyńskiej patrząc od strony ul. Kilińskiego. Co bardzo ważne na drodze tej obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania.

To o czym należy bezwzględnie pamiętać to dystans społeczny oraz zasłanianie nosa i ust. Z pewnością tegoroczne święto zmarłych będzie inne jak wszystkie poprzednie, dlatego apelujemy, by odwiedzanie bliskich na nekropoliach rozłożyć na kilka dni co pozwoli zmniejszy tłok na cmentarzach. Szczególnie apelujemy do seniorów, by dla własnego bezpieczeństwa 1 listopada pozostali w domach.

Wszystkim, którzy zdecydują się na wizytę na cmentarzach przypominamy, że nad utrzymaniem płynności ruchu w rejonach nekropolii czuwać będą policjanci. Kierowcy winni stosować się do sygnałów wydawanych przez mundurowych. Przypominamy też, by nie jeździć na pamięć, szczególnie w rejonie cmentarza w Nakle, gdzie wprowadzona została czasowa zmiana organizacji ruchu.

Apelujemy też o pilnowanie swoich bagaży, gotówki i zabieranie ze sobą na cmentarz tylko tego co jest niezbędne. Ci wszyscy, którzy wyjeżdżają na cmentarze do innych miast powinni pamiętać o należytym zabezpieczeniu swojego mieszkania.

Kierowcom przypominamy, by wsiadali za kierownicę wypoczęci, a na trasach bezwzględnie przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Jedźmy z dopuszczalną prędkością, dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, nie wyprzedzajmy w miejscach niedozwolonych, nie wymuszajmy pierwszeństwa. Apel także do pieszych, by korzystali z chodników i wyznaczonych przejść oraz, by wyposażali się w elementy odblaskowe.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zimowa dieta też może być pełna warzyw. Sezon na jarmuż i brukselkę

Wiosenne i letnie miesiące rozpieszczają nas ogromem świeżych warzyw i owoców. #Chrupiący szczypiorek, wyrazista rzodkiewka, wykwintne szparagi, pachnące słońcem pomidory i ogórki… Wymieniać można długo! Nie oznacza to jednak, że zimą jesteśmy skazani wyłącznie na mrożonki i przetwory, które udało się zrobić w sezonie wakacyjnym. Istnieją warzywa, które właśnie o tej porze roku smakują i prezentują się na talerzach najlepiej. Najwyższa pora docenić smak i wszechstronność jarmużu oraz brukselki.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)