Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2022

Wycieczka do Poczdamu. Uczniowie z Czwórki i Żeglugi w Parku Filmowym

fot. pow.

fot. pow.

15 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej,# Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle oraz absolwenci odwiedzili Park Filmowy Babelsberg w niemieckim Poczdamie.

Powstałe w 1911 roku na potrzeby niemieckiego przemysłu filmowego studio filmowe w Poczdamie Babelsberg jest dzisiaj nie tylko studiem produkcji filmowej i telewizyjnej, ale również częścią Miasteczka Mediowego, do którego należą m.in.: Park Filmowy Babelsberg, Uniwersytet Filmu i Telewizji im. Konrada Wolfa, centrum transmisyjne lokalnego ośrodka telewizji Rundfunk Berlin-Brandenburg, Muzeum Radia Niemieckiego, i Niemieckie Archiwum Radiowe. To z tym miejscem związane są przedwojenne filmy z Marleną Ditrich. Z dzisiejszej poczdamskiej „fabryki snów” pochodzi co czwarty film oglądany w kinach.

Uczniów jednak najbardziej zainteresowały atrakcje kina 4D, średniowieczne miasteczko, ogród małego Mucka, przejażdżka łódkami w Panamie oraz pokazy kaskaderów w arenie „Wulkan”. Po pełnym wrażeń pobycie w parku filmowym czas wolny uczniowie spędzili na poczdamskiej starówce.

Wyjazd dla uczniów Czwórki został dofinansowany z budżetu Gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w ramach akcji „Lato 2022”. Przed wycieczką realizowano zajęcia profilaktyczne.
Wycieczkę przygotował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Brygida Majewska, Małgorzata Kwaśniewska i Dorota Kamińska.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)