Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

06 października 2022

Wycieczka do Torunia. Dzień pełen wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

4 października przedszkolaki z „Donalda” wybrały się na # wycieczkę do Torunia. Główną atrakcją wyjazdu była wizyta w Planetarium, gdzie pod opieką wirtualnego astronoma wyruszyły w kosmiczną podróż po Układzie Słonecznym. Seans „Cudowna podróż” pomógł dzieciom znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania dot. gwiazdozbiorów, planet, Księżyca itp.

Korzystając z pięknej słonecznej pogody przedszkolaki zwiedziły Stare Miasto i jego zabytki. Wizyta w Toruniu wzbudziła ciekawość dzieci oraz chęć dalszego poznawania tego przepełnionego historią miasta. Po dniu pełnym wrażeń dzieci bezpiecznie wróciły do domu z tradycyjnym piernikiem „Katarzynki” i nadzieją na to, że w przyszłości uda im się zwiedzić ruiny zamku krzyżackiego.

materiał: I. Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)