Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

06 października 2022

Wycieczka do Torunia. Dzień pełen wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

4 października przedszkolaki z „Donalda” wybrały się na # wycieczkę do Torunia. Główną atrakcją wyjazdu była wizyta w Planetarium, gdzie pod opieką wirtualnego astronoma wyruszyły w kosmiczną podróż po Układzie Słonecznym. Seans „Cudowna podróż” pomógł dzieciom znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania dot. gwiazdozbiorów, planet, Księżyca itp.

Korzystając z pięknej słonecznej pogody przedszkolaki zwiedziły Stare Miasto i jego zabytki. Wizyta w Toruniu wzbudziła ciekawość dzieci oraz chęć dalszego poznawania tego przepełnionego historią miasta. Po dniu pełnym wrażeń dzieci bezpiecznie wróciły do domu z tradycyjnym piernikiem „Katarzynki” i nadzieją na to, że w przyszłości uda im się zwiedzić ruiny zamku krzyżackiego.

materiał: I. Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)